NTV

Özbek'ten derbi çağrısı: Galatasaray sevdadır, sevdalıya küsülmez

Ntvspor

Spor

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'nin Fernando Muslera'ya verdiği Yılın Sporcusu Ödülü'nün töreninde Fenerbahçe derbisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı taraftarlara çağrıda bulunan Dursun Özbek "Fenerbahçe derbisinde 50 bin kişiyi stada bekliyorum. Galatasaray bir sevdadır, insan sevdalısına küsemez. 'Ahmet'e, Mehmet'e küstüm de Galatasaray'a nasıl küstüm?' diye bir laf vardır" ifadesini kullandı.

Fenerbahçe derbisinin Galatasaray camiası için önemine değinen ve sarı-kırmızılı takımın bu karşılaşmaya özel olarak hazırlanacağının altını çizen Dursun Özbek "Fenerbahçe maçı, Galatasaray için önemli bir karşılaşma. Galatasaray epey bir zamandır mali sorunlarla boğuşmakta, bunların üstesinden geliyoruz. Taraftarlarımızın beklediği sportif başarıyı yakalamak önemli. Tek isteğimiz, Galatasaray'a gönül vermiş 25 milyonun mutlu olması, bu stada gelenlerin buradan mutlu ayrılmasıdır. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Galatasaray camiasının, herkesin bu maç için burada olmasını istiyorum. Beraber sırt sırta olmalıyız. Galatasaray'ın büyüklüğü, camianın zor zamanlarda birlik olmasından gelir. Buradaki kritik derbi için bütün taraftarlarımızı stada davet ediyorum. Bu maçı 50 bin kişiyle, 50 bin kişinin desteğiyle oynamak istiyoruz. Takım zaten bu maça özel hazırlanıyor. Taraftar desteğinin de eksik olmaması lazım. Kimsenin Galatasaray'a küsme lüksü yok. Galatasaray bir sevda, insan sevdalısına küsemez. 'Ahmet'e, Mehmet'e küstüm de Galatasaray'a nasıl küstüm?' diye bir laf vardır. Taraftarımızın bu derbide kendisine yakışacak tutumu göstereceğine inanıyorum. Takımımıza şimdiden başarılar diliyorum. Zaten kalede Muslera varken endişe etmemek lazım" dedi.

"BAŞAKŞEHİR MAÇI YOL KAZASI"

Bütün takımlarda yol kazaları olabileceğini söyleyen Özbek, “Başakşehir maçı öyleydi. Herkes Fenerbahçe maçının Galatasaray için ciddi maç olduğunun farkında. Şu anda hazırlıklar o yönde. İyi bir sonuç alacağına inanıyorlar. Yönetim olarak onların performansının en yüksek seviyede olması için elimizden geleni yapıyoruz. Güzel bir maç olacak. Galibiyete inan bir takım var. Onlarla görüşüyoruz” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın Avrupa’ya alışmış bir takım olduğunu vurgulayan Başkan Özbek, “Önümüzdeki sezonda Avrupa kupalarında oynayacağız” dedi.

“ONLAR DA ÇOK ÜZÜLDÜLER”

Futbolcuların Medipol Başakşehir yenilgisinden sonra Florya’da toplanılmasının hatırlatılması üzerine, “Onlar da çok üzüldüler. Galatasaray’dan beklenen performans değildi. Önümüzdeki hafta oynanacak maçın ciddiyeti yönünde hazırlanıyorlar” açıklamasında bulundu.

ETİKETLER