Paris'te ipi Vincent Kipruto göğüsledi

Paris Maratonu’nu erkeklerde Kenyalı Vincent Kipruto parkur rekoru kırarak kazandı. Bayanlarda ise daha önce Avrasya Maratonu’nu da kazanan Etiyopyalı Atsede Bayısa ipi ilk sırada göğüsleyen isim oldu.

Ntvspor 06.04.2009 - 19:38

Paris'te ipi Vincent Kipruto göğüsledi

İSTANBUL- Fransa’da düzenlenen 33. Paris Maratonu’na 35 bin sporcu katıldı. Elit atletler ve amatör sporcuların bir arada koştuğu maraton ünlü Şanzelize'den başladı.

Erkeklerde 10. kilometreden sonra 4 Kenyalı yarışın hakimi oldu. Kenyalıların hemen arkasındaysa Etiyopyalılar vardı. 30. kilometre geçilirken Kenyalı Henry Sugut liderliğini koruyordu. Son 5 kilometreye girilirken Kipruto ve Kiyeng gruptan ayrılarak tempoyu yükseltti. 21 yaşındaki Kipruto son kilometrelerde liderliği ele geçirdi ve yarışı 2 saat, 5 dakika 47 saniyelik derecersiyle birinci bitirdi. Etiyopyalı Worku ikinci, Kenyalı Kipyeng ise 3. oldu

Bayanlardaysa zafer Etiyopyalı Atsede Bayisa'nın oldu. Daha önce Avrasya Maratonu’nu da kazanan Bayisa parkuru 2 saat, 24 dakika 42 saniyede tamamlarken vatandaşı Mergia yarışı ikinci sırada tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...