İlişkili Haberler

Karşılaşmanın oynanacağı Ülker Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Fonseca, Braga'nın daha önce Avrupa kupalarında Beşiktaş ve Galatasaray'a karşı iyi sonuçlar aldığının hatırlatılması üzerine, "Daha önce Beşiktaş ve Galatasaray'a karşı alınan sonuçları kriter olarak almıyorum. Önemli olan bizim alacağımız sonuçlardır. Ben ilk defa karşılaşıyorum. Fenerbahçe bir dünya devi, dünyaca tanınan çok fazla oyuncusu var" dedi.

Fenerbahçe ile yapacakları karşılaşmanın kolay geçmeyeceğini vurgulayan Portekizli teknik adam,"Herhalde Braga'nın 3-5 katı bütçesi var. Elimizden geleni yapacağız. Kazanmak yönünde isteğimiz var. Oyuncularımız Fenerbahçe'nin yıldızlarına karşı üstün gelirse iyi sonuç alacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

Sarı-lacivertli takımın başında Portekizli bir teknik adam (Vitor Pereira) olması ve aynı ülkeden futbolcuların oynamasının kendileri için dezavantaj oluşturup oluşturmadığı sorusuna Paulo Fonseca, "Pereira ile tanışıyorum. Futbolcuları da tanıyorum. Bu tabii ki avantaj. Hiç tanımadığım bir takıma karşı oynamaktansa tanıdığım bir teknik direktörün takımı olması benim için bir artıdır" yanıtını verdi.

"KORKMUYORUZ"

Fonseca, yarınki maçtan pozitif sonuç almanın ilk düşünceleri olduğunu vurgulayarak, "Bu o kadar kolay değil. Şu ana kadar karşılaştığımız en güçlü ekip olarak adlandırabiliriz. Korkmuyoruz. Bir şekilde sahaya çıkıp gücümüzü göstereceğiz. Her zaman kazanmak için geliyoruz. Pozitif sonuç benim için kazanmaktır" şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Paulo Fonseca, vatandaşı Nani için de özel bir önlem almayacağını ve her oyuncu için hazırlık yapacaklarını sözlerine ekledi.

JOSUE: "ARKADAŞLARIMA ORTAMI ANLATTIM"

Bursaspor'dan Braga'ya transfer olan Josue Pesqueira ise 1,5 sezon Bursaspor'da forma giydiğini hatırlatarak, "Ocak ayı gibi Portekiz'de oynamaya başladım. Arkadaşlarıma ortamı anlattım. Seyircilerin istekli ve arzulu olduğunu söyledim. Biz zaten Türk seyircisinin ne kadar futbolu sevdiğini, alakalı ve fanatik olduğunu biliyoruz. Buna hazırlıklıyız. Sahaya çıkarak gerçek gücümüzü gösterip, elimizden gelen sonucu almaya çalışacağız" diye konuştu.

Türkiye'deki futbol kültürünün farklı olduğuna dikkati çeken Josue, taraftarlar konusunda "Kendi takımları mağlup durumda olsa bile bırakmıyorlar. Kendi takımları aleyhine asla tezahürat yapmıyorlar. Caner, Ozan, Volkan Şen gibi belli başlı oyuncuları tanıyorum. Fenerbahçe çok kaliteli bir takım ama biz de yabana atılır bir ekip değiliz" ifadelerini kullandı.

ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

Braga, yarınki karşılaşmanın son hazırlığını Ülker Stadı'nda gerçekleştirdi.

Portekiz ekibinin oyuncuları, antrenmanın basına açık bölümünde ısınma koşularının ardından 5'e 2 top kapma çalışması yaptı.

Portekiz temsilcisinin yarınki mücadeleye Matheus, Baiano, Ricardo Ferreira, Andre Pinto, Goiano, Luis Carlos, Vukcevic, Josue, Rafa Silva, Ahmed Hassan ve Stoiljkovic muhtemel 11 ile çıkması bekleniyor.