NTV

Podolski'den veda sözleri: Kalbim burada kalacak

Ntvspor

Spor

Japonya'nın Vissel Kobe takımına transfer olan Lukas Podolski, Galatasaray'a veda toplantısı düzenledi.

2 sezon sarı-kırmızılı kulüpte top koşturan Alman yıldız Lukas Podolski ayrılık öncesi basın toplantısı düzenledi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde açıklamalarda bulunan Podolski, "Yarın son maçıma çıkacağım. İçimde bir hüzün var. Galatasaray'ı her zaman kalbimde taşıyacağım. Galatasaray adına elimden gelen her şeyi yapmaya çalıştım. Şampiyonluk kazansaydık daha iyi olurdu ama futbolda bunlar da var. Galatasaray daha çok kupalar kazanacak" dedi.

"TÜRK TOPLUMUYLA KİMYAMIZ TUTTU"

Türkiye'de iyi bir dönem geçirdiğini söyleyen Alman yıldız, "Galatasaray'a gelmeden önce Türkleri çok iyi tanıyordum. 100 bin Türk'ün yaşadığı Köln'den geldim. Sahadaki görevim dışında toplumla da birlikte olmam gerekiyordu. Gayet iyi bir dönem geçirdim. Türk toplumuyla kimyamız tuttu. Burada çok keyifli iki yıl geçirdim, üç kupa aldık ama şampiyon olamadık, bu bizi üzdü" şeklinde konuştu.

"GALATASARAY'DA ÇALIŞMAK İSTERİM"

Galatasaray'a olan sevgisini dile getiren Podolski, "Birçok yerde oynadım ama Galatasaray benim için özel. Futbolu bıraktıktan sonra buraya dönmek isterim. Genç takım antrenörü veya farklı bir görevde Galatasaray'da çalışmak isterim. Takım arkadaşlarımı, kulüp çalışanlarını kalbimde taşıyacağım" dedi.

Podolski, "2 yıl önce buraya 2.5 milyon euro'ya geldim. Şu anda 2.6 milyon euro'ya gidiyorum. Bence gayet iyi bir bonservis bedeli." şeklinde konuştu.

"BRUMA İÇİN ALMANYA DOĞRU ADIM"


Takım arkadaşı Bruma'nın transfer haberleri hakkında da konuşan yıldız isim, "Bruma için Almanya doğru bir adım. Galatasaray için de bence iyi. Her zaman oyuncu almak değil, satmak da önemli." dedi.

ETİKETLER