Quaresma ve Cenk'ten Porto maçı öncesi önemli açıklamalar

UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu 5'inci hafta maçında yarın saat 20.00'de Porto'yu ağırlayacak olan Beşiktaş'ın yıldız isimleri Ricardo Quaresma ve Cenk Tosun, UEFA.com'un sorularını yanıtladı.

cenk tosun quaresma.jpg

Beşiktaş'ın iki yıldız ismi Ricardo Quaresma ve Cenk Tosun, Porto maçı öncesi UEFA.com'un sorularını yanıtladı.

Soru-cevap şeklinde ilerleyen röportajda, sorular ve yanıtlar şu şekilde:

Beşiktaş'ın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yer aldığı süreçte takıma nasıl katkı verdiniz?

Ricardo Quaresma: Güzel işler yaptık ancak henüz biten bir şey yok. Oynayacağımız Porto maçı, gruptaki yerimizi belirleyecek. Bizim görevimiz, tur atlamak. Çalışmaya devam edeceğiz ve harika işler yapacağız. Ben yapabileceğimize inanıyorum.

Cenk Tosun: Şampiyonlar Ligi en önemli ve en iyilerin bulunduğu bir organizasyon.  Grupta oynadığımız 4 maçta 10 puan toplamak bizim için büyük bir gelişim. Aynı zamanda bu 4 maçta 4 gol attığım için de çok gururluyum. Bunların üzerine ekleyerek daha fazla gol atmak istiyorum.

RICARDO QUARESMA: GEÇEN SEZON TECRÜBESİZDİK

Şampiyonlar Ligi'nde geçen sezon grubunuzu 3'üncü tamamlamıştınız. Şimdi ise grubunuzda lidersiniz. Geçen sezon ile bu sezon arasındaki fark nedir?

Ricardo Quaresma: Geçen sezon takımımız çok fazla Şampiyonlar Ligi tecrübesine sahip değildi. Bu sezon da takımımız aşağı yukarı aynı fakat şimdi Şampiyonlar Ligi'nde nasıl oynayacağımızı daha iyi biliyoruz. Çok güçlü ve kaliteli takımların bulunduğu bir grupta lideriz. Gerçek şu ki, bir takım gibi oynuyoruz. Birlikte savunma ve hücum yapıyoruz. Bu, bizim hedefimize ulaşabilmemiz için tek yol.

CENK TOSUN: 14 GOLLÜ OKTAY DERELİOĞLU'NU GEÇMEK İSTİYORUM

Cenk, attığın goller büyük bir fark yarattı değil mi?

Cenk Tosun: 4 gol attıktan sonra, Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok gol atan ismi Oktay Derelioğlu ile aynı seviyeye geldim. Eğer geçen sezonki Benfica maçını da sayarsak toplamda 5 Şampiyonlar Ligi golüm var. Şu ana kadar da Avrupa kupalarında 11 gol kaydettim, Oktay Derelioğlu'nun 14 golü var. Sonuç olarak, onu geçmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...