Roger Federer İstanbul'a geliyor

Dünya tenisinin erkeklerde 2 numarası olan İsviçreli raket Roger Federer, İstanbul Open turnuvasına katılmak için geliyor.

roger-federer-17-02-15

27 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek TEB BNP Paribas İstanbul Open'a İsviçreli Roger Federer de katılacak.

Dünyanın en prestijli turnuvalarından ATP World Tour 250, bu yıl 'TEB BNP Paribas İstanbul Open' adıyla Türkiye'de olacak. Erkek tenisinin gelmiş geçmiş en önemli isimlerinden İsviçreli Roger Federer de turnuvaya katılacak.

Türkiye’nin ilk ATP turnuvası İstanbul Open için organizatörler, Federer, Nadal, Djokovic ve Murray için ‘Kimi getirelim?’ anketi yaptı. Ankete katılanlar 'majesteleri' lakabıyla tanınan Roger Federer tercihi yaptı.

Anket sonucu açıklandıktan sonra Roger Federer'in Türkiye ile ilgili mesajı yayınlandı. İsviçreli yaşayan efsane Türkiye'yle ilgili olarak, "Hayatımda ilk defa İstanbul'da olacağımdan dolayı çok heyecanlıyım. Türkiye her zaman ziyaret etmek istediğim bir ülke idi. Duyduğum kadarıyla da çok heyecan verici bir şehir. Beni izlemeye geleceğinizi umuyorum. Görüşmek üzere" ifadelerini kullandı. 

"FEDERER, TÜRK TENİSİNE ÇOK ŞEY KATACAK"

ATP Avrupa Başkanı Delanney, dünyanın gelmiş geçmiş en önemli tenisçisinin bu turnuvaya katılacak olmasının Türk tenisine çok şey katacağını dile getirdi.

Delanney, Federer dışında da iyi raketlerin İstanbul'a geleceğini aktararak, şu ifadelerini kullandı:

"Federer, uzun ve başarılı bir kariyere sahip. Turnuvaya gelme konusunu ince eleyip sık düşünmüştür. Fazla turnuvaya katılmayan bir sporcu. Gelişinin kendisine ne kazandıracağını çok düşünmüştür. Organizatörlerin büyük katkısıyla ikna olmuştur. Federer, Türk tenisine çok şey katacak ve Türk konukseverliğine bayılacaktır. O buraya tenis turnuvasını kazanmaya gelecektir."

ATP'nin İstanbul'daki ilk turnuvası olacağının altını çizen Delanney, "Dünyada 62 yerde turnuva düzenliyoruz. Bütün bu harita içerisinde İstanbul'un eksikliğini hissediyorduk. Artık bu boşluk kapatılacağı için gurur duyulması lazım. Birkaç ay içerisinde dünyadaki en iyi tenis oyuncularının bazılarını İstanbul ağırlayacak."

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Türk tenisine destek olmaktan gurur duyduklarını dile getirerek, "Son yıllarda çok önemli yıldızlar geldi. Yaptığımız anketler sonucunda bir erkek turnuvasının gelmesinin yönünde karar aldık. Bu çok önemli bir organizasyon. Gururla ve severek destek veriyoruz" diye konuştu.

Garanti Koza Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Baykal ise en çok istenen ismin anketlerde Federer olarak belirlendiğini açıklayarak, "Federer bir efsane. Türk tenisinin, kendisini ne kadar istediğini gördü ve teklifimizi kabul etti. İlk senemizde tenisin gelmiş geçmiş en büyük efsanesi Federer gelecek. Uzun görüşmeler sonucunda ikna edildi ama kolay olmadı" değerlendirmesinde bulundu.

Biletleri 19 Şubat Perşembe günü satışa çıkacak turnuva, 8 bin kapasiteli Koza World of Sports Arena'da yapılacak. Hafta sonu maçları için biletlerin 80 lira, haftalık kombine olarak 290 lira, diğer bölümlerin ise 30 ile 50 lira arasında satışa sunulacağı açıklandı.

Konuşmaların ardından TEB ile Garanti Koza arasında isim sponsorluğu anlaşması imzalandı.

Sayfa Yükleniyor...