İlişkili Haberler

Yedinci yılını geçirdiği Real Madrid'de adını kulübün efsane oyuncuları arasına yazdıran Cristiano Ronaldo, futbol hayatını eflatun-beyazlı ekipte noktalamak istediğini söyledi. Altın ayakkabı ödül töreninin ardından Marca gazetesine açıklamalarda bulunan Portekizli yıldız, 10 yıl daha futbol oynayacak gücü kendisinde bulduğunu belirtti.

Adı geçtiğimiz transfer dönemlerinde eski kulübü Manchester United ve Paris Saint-Germain ile anılan Ronaldo, Real Madrid dışında başka bir kulüpte top koşturmayı ise düşünmediğini ifade etti. 

"Dünyanın en iyi kulübündeyim. 3 yıl daha sözleşmem var. Daha önce de söylediğim gibi hayalim futbolu burada bırakmak. Çünkü Real Madrid'de kendimi iyi ve önemli biri olarak hissediyorum. 4-5 sezon daha aynı gol istatistiklerini yakalayabileceğimi düşünüyorum. Bu yüzden Madrid'de kalmak istiyorum" diye konuşan Portekizli yıldız, mevcut performansını da değerlendirdi. 

Geride kalan 12 maçta 10 gole imza atan Ronaldo, "Eğer sezonu bu ritimle sonlandırabilirsem bundan memnun olurum" ifadaelerini kullandı. Altın ayakkabıyı 4. kez kazanarak, bu ödülü en çok alan futbolcu olarak tarihe geçen Ronaldo, hala
başarıya aç olduğunu ve ödül sayısını artırmak istediğini sözlerine ekledi.