İlişkili Haberler

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Özkan Mutlugil, Rusya Voleybol Federasyonu'nun, Avrupa kupalarındaki maçlar için CEV'e başvuruda bulunduğunu söyledi.

Mutlugil, haberi bugün öğleden sonra aldıklarını belirterek, "Rusya Voleybol Federasyonu, Avrupa kupalarında Rus ve Türk takımları arasında oynanacak maçların ertelenerek tarafsız sahaya alınması için CEV'e başvuruda bulunmuş. Karşılaşmaları Türkiye'de oynamak istemediklerini belirten bir yazı göndermişler. Maçların akıbetine CEV karar verecek. Biz konuyu Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ilettik. Bakanlığımızın kararı doğrultusunda biz de tavrımızı belirleyeceğiz" diye konuştu.

"Rusya, bir devlet politikası olarak böyle bir başvuruda bulunduysa biz de hükümetimizin belirleyeceği tavra göre hareket ederiz" diyen Mutlugil, sporun birleştirici gücüne dikkati çekerek, "Spor barışı temsil eder, etmeli. Spor sahalarının bu tür olaylara karıştırılmaması taraftarıyız. Sporun özünde barış var" ifadelerini kullandı. 

CEV tarafından düzenlenen 6 ayrı kupada, bu sezon 11 Türk takımı mücadelesine devam ediyor.

Erkekler DenizBank CEV Şampiyonlar Ligi'nde yer alan Halkbank, Arkas Spor ve Ziraat Bankası'nın, halihazırda gruplarında birer Rus rakibi mevcutken, aynı kupada kadınlarda mücadele eden Türk temsilcileri ile CEV Kupası ve Challenge Kupası'nda yer alan Türk takımlarının, gelecek turlarda Rus ekipleriyle karşılaşma ihtimali bulunuyor.