Sağlam: Kazanamamanın sıkıntısı içindeyiz

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 4 haftadır maç kazanamamanın sıkıntısı içinde olduklarını ve Eskişehir deplasmanında zeminin elverdiği ölçüde iyi futbol oynayarak sonuca gitmek için mücadele edeceklerini söyledi.

13.03.2009 - 13:46

Sağlam, Özlüce Tesisleri'ndeki basın toplantısında, pazar günü deplasmanda komşu şehrin takımı Eskişehirspor ile mücadele edeceklerini anımsattı.

Maçın dostluk havasında oynanması dileğinde bulunan Sağlam, ''Şampiyonluk ve küme düşme hattının kızıştığı bir dönemde istediğimiz, kazananın ve kaybedenin dostça birbirini tebrik ederek, sahadan ayrılmasıdır'' diye konuştu.

Sağlam, iki takımın da sahaya kazanmak için çıkacağını vurgulayarak, ''Rakibimiz seyirci avantajını kullanarak kazanmak isteyecek. Biz de dört haftadır kazanamıyoruz. Bunun sıkıntısı içindeyiz. Sahanın, yağmur sonrası ağırlaşabileceğini düşünüyorum. Eskişehir deplasmanında, zeminin elverdiği ölçüde iyi futbol oynayarak, sonuca gitmek için mücadele edeceğiz'' dedi.

Galatasaray maçının ardından geçen hafta sonu yurt dışında futbolcu izlediğinin hatırlatılarak, transferdeki durumun sorulması üzerine Sağlam, ''Bir taraftan başarının gelmesi için mücadele ediyoruz, diğer taraftan da altyapıdan oyuncu çıkarmak için çalışıyoruz. Yardımcım Mutlu Topçu ile daha önce de izlediğimiz futbolcuları izledik, son durumlarını bir kez daha gördük.

Amacımız transferde erken atak yaparak, yeni sezonun oluşumunu başlatmak. Önümüzdeki hafta Ersel ve Birol hocalarımız yurt dışına çıkarak, futbolcu izleyecekler. Sezon sonuna kadar raporları netleştirip, çalışmalar için yönetimle görüşeceğiz'' diye konuştu.

Sağlam, 8-10 futbolcu yerine 4-5 futbolcu alarak, istikrarlı bir takım oluşturmak istediklerini dile getirerek, ''Kadromuz kaliteli. Tamamlayıcı değil, katkı sağlayacak oyunculara ihtiyacımız var'' dedi.

Ertuğrul Sağlam, A Milli Takım maçı nedeniyle lige verilecek arayı, Antalya'da yapılacak kampla değerlendireceklerini sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...