Schumi'nin inancı tam

Mercedes pilotu Michael Schumacher'in, Formula 1'e geri dönüşü hiç de beklediği gibi olmadı. Sezonun ilk 2 yarışında başarısız olan efsanevi Alman pilot, ilerleyen günlerde şampiyonluk mücadelesi vereceğine inandığını söyledi.

Ntvspor 30.03.2010 - 14:30

Schumi'nin inancı tam

3 yıllık emeklilik sonrası pistlere geri dönen Michael Schumacher, sezonun ilk yarışı Bahreyn Grand Prix'sinde 6. oldu. Avustralya Grand Prix'sinde ise ancak 10. sırayı alabildi. Buna karşın Mercedes pilotu, sezonun ilerleyen bölümleri için umudunu koruyor.

Malezya Grand Prix'si öncesi olumlu bir tablo çizen efsanevi Alman pilot, “Diğer takımlardan çok geride değiliz. Aradaki farkı kapatacağımıza inancım tam” diye konuştu.

Avustralya'da aldığı dereceyi, sıralama turlarında otomobilinin ön kanadının hasar görmesine bağlayan Schumacher, ellerindeki otomobil ile sıralamalarda çok daha iyi dereceler yapabileceklerini, bunun da podyum anlamına geldiğini savundu.

Kariyerinde 7 dünya şampiyonluğu bulunan Michael Schumacher, Formula 1 tarihinin en fazla grand prix kazanan pilotu unvanını da büyük farkla elinde bulunduruyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...