Seçim futbolcuları!

Kasım ayında bir çok zorlu maç var siyah-beyazlıların önünde. Ama asıl sınav kongre çalışmalarında başlayacak.

Ntvspor 30.10.2009 - 17:03

Beşiktaş sezon başından bu yana oynadığı en kötü futbolu Turkcell Süper Lig’in son 2 haftasında oynuyor, ama maalesef kimseden ses çıkmıyor. Bu yazdığımı hangi Beşiktaş'lı futbolcuya sorarsanız sorun, altına imza atar. Ama ne olur sonuçlar tatminkar.

Peki futbolcuların 3 hafta önce küfür yerken günahı neydi? Rüştü ne yaptı ki yuhalandı, küfür edildi? CSKA Moskova maçında 2 golde de yapacak bir şeyi yoktu. Galatasaray maçında tüm gollerde hatalı derseniz, milli kaleci de buna hayır demez. Sabırsız bir toplumuz bu doğru, ama dikkat çekici özelliğimiz çok çabuk gaza gelmemiz. Mutlaka dolduruşa geliyoruz. Her alanda, her ortamda. Stadda yanınızda birisi x futbolcuya küfür etti mi; hemen sizin de etmeniz gerekiyor. ‘Yumurta atmaya gidiyoruz, gel sen de bi tane at rahatlarsın’ deniyor belki de.

Beşiktaş taraftarıda aynen bu şekilde bazı gazeteci diye kendilerini adlandıran ve başkalarına kongre fareleri diyen insanların gazına geliyor. Ne oldu ne değişti? 2 hafta da gazınız mı kaçtı?

Wolfsburg'ta Beşiktaş'ın mağlubiyetini bekleyip yazısının başlıklarını hazırlayanların suratları Rüştü'nün yaşadığı üzüntüden beterdi. Kaybedilseydi büyük ihtimalle Şampiyonlar Ligi’ne veda edilecek, futbolcular ve teknik heyet yerden yere vurulucaktı ki; yönetim ve başkanı saymıyorum.

Hevesler kursaklarında kaldı. Beşiktaş taraftarı Eskişehir'de takımını yanlız bırakmış veya başkan Yıldırım Demirören bilet vermeyi kesmiş! ‘dan dan dan... Demirören tribün temizliğine başladı...’ Vay be! Kasımpaşa -Galatasaray maçında bilet rakip takıma 100 TL olunca iyi, Eskişehir'de Beşiktaş taraftarına aynı fiyat yapılınca, ‘başkan bilet vermedi’. Verin gazı verin. Olan kimseye olmuyor ki; olan sahadakilere oluyor. ‘Onlar büyük paralar alıyorlar, oynayacaklar tabi’ felsefesi. ‘Adamlar haklı para veriyorlar...’

Bir gün gidip saymak en büyük hayalim Beşiktaş tribününde kaç kişide kulübün resmi ürünü var? Şaka gibi... Gidin bakın bakalım; Beşiktaş'ı sahiplenen tribünde insanları dövenlerin kaçında orjinal ürün var? Yakında yine gazetelerde yazı yazmaya başlarlar yumurta atanlar, adam dövenler. Beşiktaş'ın gerçek taraftarı bunları biliyor, ama malesef ses çıkartamıyor, engelleniyor.

Kasım ayında bir çok zorlu maç var siyah-beyazlıların önünde. Ama asıl sınav kongre çalışmalarında başlayacak. Çünkü asıl çirkinlik gözler önüne serilecek. O ona sallayacak, o öbürüne. ‘Kulübü mahvetti’ diyecek. ‘Ben düzeltirim’ diyecek bir diğeri. Bir sürü transfer, stad, kompleks, alt yapı, halkın tekrar takımı olacaz vs. saçmalıkları...

Sadece seçim zamanı hatırlanan şeyler bunlar ve hiç bir zamanda olmayacak seçim yalanları. ‘Fulya'yı yaptım Fulya'yı’, ‘residance'sı var kardeşim bu takımın.’

Dram-komedi yaşanacak yine. Beşiktaş'ın kaderi olmuş bu efsane başkandan sonra. Allah muhafaza Süleyman başkana yumurta atılacak; ihtilal olurdu ihtilal. Ağırlık ve saygıdan dolayı. Süleyman başkanın elini sıkmaya cesaret edemeyen insanları sen alır kahraman yaparsan herşeyi yaşarsın. Eski ikinci başkanın ‘kulübü mahvettiler’ diyor. Komedi burada başlıyor. Sormazlar mı peki; sen neden o zaman ikinci başkandın diye? Neden müsade ettin? Sözün dinlenmiyorsa neden görevine devam ettin? Cevap hazır; ‘bunları gördüm ve bıraktım’, ‘şimdi düzeltmeye geliyorum’.

Şu bir gerçek ki; herkesin nefis bir hayatı var Beşiktaş'ta. İnanılmaz maaşlar, inanılmaz paralar dönüyor. Eskiden derlerdi ki; ‘oğlum olursa topçu yapacam’ diye. Şimdi bana sorsanız oğlumu Beşiktaş Kulübü’nde işe sokarım. Herkes cebini doldurma peşinde ve bunu yaparken unutuyorlar; yumurta attıkları ve yerden yere vurdukları futbolcular sayesinde bunu başarıyorlar. Çünkü futbolcular başarısız olursa herkesin açığı ortaya çıkıyor.

Bence geçtiğimiz sene dualarla şampiyon olduğu söylenen futbolcuları her gün türbe türbe gezdirmeleri gerekecek. Yoksa bu gidişle seçim zamanında alınacak olumsuz sonuçlarla herkesin açığının olduğu anlaşılacak. Beşiktaş seçim sürecinde yırtıklar daha da genişlemeye başlacak. Benden söylemesi...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...