Şener: Tercihim Türk teknik adam

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, teknik direktör arayışı konusunda elinde kabarık bir liste olmadığını ve tercihinin yerli teknik adamdan yana olduğunu söyledi.

30.04.2009 - 15:34

İSTANBUL - Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, teknik direktör Yanal'ın istifasının ardından başlayan teknik direktör arayışı konusundaki çalışmalarının Mayıs ayı içerisinde tamamlanacağını belirtti.

Şener, teknik direktör konusunda elinde kabarık bir liste olmadığını kaydederek, ''Yerli hocayı tercih ederim. Ama Trabzonspor'u taşıyabilecek bir yerliyi. Trabzon'da bu yükü taşıyacak, kaldıracak takımı şampiyonluğa oynatacak bir teknik adam olacak'' dedi.

Daha önce futbolculuk veya teknik direktörlük döneminde şampiyonluk yaşamış bir teknik adam olmasının şart olmadığını ifade eden Şener, ''Bu bir kriterdir. Ama olmazsa olmaz bir şart değil. Ancak böyle olursa artı bir değer olur. Daha iyi olur. O yaşadığı havayı takıma yansıtabilir'' diye konuştu.

Yerlinin yerlisi gibi bir tabirinin doğru olmadığını kaydeden Şener, ''Trabzonlu olsun benim de işime gelir. Ama onun da sayısı çok az. Bakacağız, bir isim telaffuz etmek istemiyorum ama uğraşıyoruz. Bugünden yarından olabilecek bir iş değil. Sezon bitmeden bu işi sonuçlandırmamız lazım ki yeni teknik direktör takımı görsün, eksiğimize fazlamıza baksın. Sezon bitmeden bu konuyu netleştirmemiz lazım'' dedi.

Başkan Şener, teknik direktör Yanal'ın takımdan ayrılmasının yanlış olduğu şeklinde yapılan bazı açıklamalar ve değerlendirmelere ilişkin olarak ise ''Çoğu da 'gitmeliydi' diyor. Sivas maçından sonra ona demediklerini bırakmadılar. O da gitmek istedi. Biz de karşılıklı oturup konuştuk, ettik. Doğrusu da buydu. Sonuçta onu da daha fazla yıpratmanın anlamı yoktu. Kayserispor maçını kaybetseydik daha fazla yıpranırdı. Hoş bir seda ile ayrılması bence güzeldi ve böyle de oldu'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...