İlişkili Haberler

Rehavete girmeden iyi oyunla kazanıp turu geçmek istediklerinin altını çizen Şenol Güneş, ortaya koydukları futbola yapılan övgülere de değindi. Güneş "Mükemmel değiliz, abartılacak bir oyun oynamıyoruz ama işimizi iyi yapmaya çalışıyoruz. Biz büyük takımız. Büyük takımsak her yerde aynı oynamak zorundayız. Şampiyon olmak ve şampiyonluğa layık olmak istiyoruz" dedi.

Şenol Güneş'in açıklamaları şöyle:

"Oradan avantajlı bir skorla dönmek istiyorduk. Öyle de oldu. Ama ilk yarı bitti, turu geçmek zorundayız. Avantajımızı, oynadığımız futbolla hayata geçirmek istiyoruz. Her maçı kazanmak istiyoruz. Bu maçı kazanmak hem tur hem de ülke puanı açısından önemli. Aynı şekilde umarım diğer takımlarımız da ülke puanı turu geçer. Rakibimiz teknik kapasitesi yüksek, takım savunmasını iyi oynayıp hızlı çıkan bir takım. Burada en küçük bir ihmal yaparsak cezayı keserler. Kamuoyundaki rehavet bize de yansırsa olumsuz olur. Bu korku değil dikkat çekmek. Hem güzel oyunla hem de güzel skorla ayrılırız umarım."

"MÜKEMMEL DEĞİLİZ, İŞİMİZİ İYİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ"

"Bir işi iyi yapmanın hazzı ve morali vardır. Kaybetmenin de verdiği üzüntü vardır. Ülkemizde kendi gerçeklerimizin dışına çıkıyoruz. Ciddi bir iş yapıyoruz, sonuçlar ne olursa olsun... Övgüde de eleştiride de eşit olmalıyız. Eleştiri de üst boyutta, övgüler de öyle. Bundan ne kadar az etkilendiğinizi önemli. Oynadığımız oyunun karşılığını almak istiyoruz. Bunu alınca da mutlu oluyoruz. Mükemmel değiliz, abartılacak bir oyun oynamıyoruz ama işimizi iyi yapmaya çalışıyoruz."

"GENEL OLARAK BİR DÜZENİMİZ VAR"

"Oyuncu ve takım olarak değişkenlik göstermek normal. Rakibe göre değişiklik yapıyoruz. Bu sezon bizde çok değişiklik oldu. Genel itibariyla oyun formatına bakınca bir düzenimiz var. Savunma anlayışla oynadığımız maç sayız az. Şampiyon olmak ve şampiyonluğa layık olmak istiyoruz. Oyun anlamında üstün olduğumuzu göstermek istiyoruz. Bunu da yaptığımızı düşünüyoruz."

"MİTROVİC OYNAYAMAYACAK"

"Hem yenilerin hem eskilerin oynaması gerekiyor. Sürekli aynı kadro veya sürekli değişik kadroyla gitmek yanlış olur. Aynı 11 ile gitmek de yanlış, sürekli değişiklik yapmak da yanlış. Kadro belli, oyun şekli belli, o da gitmez. Bilinen takım, yenilen bir takım olabilir. Mitrovic olmayacak, idmana cuma çıkacak. Adriano büyük ihtimalle olmayacak; kasıkta hafif ağrısı var. Onun dışında listemiz belli. Hiç maç oynamayan oyuncular var bizde, onları da görmek istiyorum. Lig bir maraton, UEFA da devam ediyor."

"SEYİRCİMİZ MUHTEŞEM"

"Seyircimiz muhteşem. Her maçta bize katkı yapıyorlar. Diğer takımlara göre bu konuda avantajlıyız. Bizi samimi olarak seviyorlar. Oyuncular da iyi oynayınca, karşılıklı etkileşim oluyor. Takım düştüğü zaman takıma sahip çıkmaları önemli. Örnek bir taraftar topluluğuna sahibiz. Beşiktaş camiası ve taraftarı çok yaratıcı. Biz büyük takımız. Büyük takımsak her yerde aynı oynamak zorundayız. Kazansak da kaybetsek de eksiklerimizi gidererek yol almaya çalışıyoruz. Maç kaybedince daha kötü oynamadık ki."