Eskişehirspor'da Sergen Yalçın istifa etti

TFF 1. Lig'de istediği sonuçları alamayan Eskişehirspor'da, teknik direktör Sergen Yalçın görevinden istifa etti. Sergen Yalçın, bırakma kararını Ziraat Türkiye Kupası'nda oynadıkları Erzincanspor maçı öncesi duyurdu.

Ntvspor 21.09.2017 - 12:39

sergen yalçın.jpg

Eskişehirspor, TFF 1. Lig'in ilk 5 haftasında galibiyet yüzü göremezen, hanesine yazdırdığı 3 puanla 17. sırada yer aldı. Ligdeki kötü gidişiyle birlikte teknik direktör Sergen Yalçın da görevini bıraktı. Genç teknik adam bırakma kararını Ziraat Türkiye Kupası'nda Erzincanspor ile yaptıkları maç öncesi açıkladı.

"Göreve başlarken çok farklı şeyler düşünüyorduk" diyen Sergen Yalçın bırakma kararını şu sözlerle duyurdu, "Göreve gelirken bir çok şeyin farklı olacağı, eski sıkıntıların olmayacağı söylendi. Ancak dün saat 5'te Eskişehir'den yola çıktık, gece 2'de buraya geldik. Buradan 10 saatlik otobüs yolculuğun ardından Gaziantep'e gidecek. Böyle bir seyahat programı olamaz. Çocuklar böyle bir eziyet çekmek zorunda değiller. Biz de ekip olarak çok zorlanıyoruz. Başladığımız günden bu yana hiçbir şeyi düzeltemiyoruz. Takıma oyunsal anlamda da bir katkı sağlayamıyoruz. Sağlıklı bir yapı yok. 

Belli hedefler doğrultusunda çalışmak isteyen bir ekibiz. Yaşadığımız sorunları biliyoruz; ama en ufak bir ilerleme yok. Bu süreç bizi çok büyük sıkıntıya sokuyor. Başkana da üzülüyorum. Sinan başkan iyi bir Eskişehirli. Tek başına bu yükün altından kalkmaya çalışıyor; ama kalkabileceğini düşünmüyorum. 2 gün evvel başkanla bir görüşme yapmıştım. Artık son 2 maçımız olduğunu söylemiştim. Hedefi olmayan bir yerde maliyeti yüksek bir ekibin çalışmasının anlamının olmadığını başkanla paylaşmıştım. 3 puanlık ceza bizim direncimizi tamamen kırdı.

"BU KADAR EZİYET ÇEKMENİN ANLAMI YOK"

Daha hedefi olan, önümüzü görebileceğimiz bir yerde çalışmak istiyoruz. Burada çok zorlanıyoruz. Kendimizi bu kadar sıkmanın, bu kadar eziyet çekmenin anlamı yok. Her şeyi içimize atıyoruz. Antep maçı sonrası zaten görevi bırakacaktık. Gelen puan cezasının ardından devam etmenin mümkün olmadığını başkana söyledik. Eskeşihirspor'daki görevimizi bırakacağız. Eskişehirspor'a başarılar diliyorum. Bu camiayı bu duruma biz getirmedik. Görevi bıraktıktan sonra da maddi beklentim yok. İnşallah Eskeşehirspor iyi bir yapılanmayla bir iki yıl içinde tekrar hakettiği yerlere gelir.

Görevimi kabul etmemin en büyük nedeni taraftardır. Futbolu da Eskişehir'de bıraktım. Gönül bağım da vardı. Görevi kabul etmemin en büyük nedenlerinden biri buydu. Taraftarı, potansiyeli nedeniyle ve Sinan Başkanın her şeyin düzeleceğini söylemesinden dolayı bu görevi kabul etmiştim. Geldiğimiz noktada herhangi bir şeyin düzeleceği ihtimalinin olmadığını gördük. Önümüzü görebileceğimiz bir camiada çalışmak istiyoruz. Bu maçtan sonra bırakıyoruz. Böyle olmasını istemezdik. Ekip olarak bu işlerin altından kalkamayacağımızı düşünüyoruz. İnşallah Sinan başkan bir iki sene içinde kulübü istenilen seviyeye getirebilir. O'na da kimse destek vermiyor. Biz ekip olarak maliyeti yüksek bir ekibiz. Hedefi olmayan bir camiada bu kadar yüksek maliyete sahip teknik heyete gerek yok. Tazminat ve maddi beklentim yok. Zaten biz görevi bırakıyoruz. İnşallah yeni bir yapılanmayla istedikleri yere gelirler."

Sayfa Yükleniyor...