Seyircilere maske

Brezilya'da mahkeme kararıyla Coritiba-Santos maçında seyirciler, maske taktılar. Bu karar, domuz gribine önlem olarak alındı.

07.08.2009 - 10:26

Brezilya'nın Cascavel şehrinde bir mahkeme, Coritiba-Santos maçı öncesinde domuz gribine karşı radikal bir karar aldı. Karara uygun olarak taraftarlar maske takarak maçı izledi.

Stadyumda  futbolcular ve hakemler dışında kalan herkes maske taktı. Belediye, mahkemenin yaptırım olarak belirlediği 150 bin dolarlık cezaya maruz kalmamak için tüm maskelerin dağıtımını sağladı. Binlerce kişinin bir araya geldiği statlarda alınan bu önlem futbolcuları memnun etti.

Santos'un yıldızı Kleber Pereira, karardan memnun olduğunu belirterek, "Pek çok insanın öldügüne tanıklık ediyoruz. Anneler, 2-3 aylık bebekler hayatlarını kaybediyor. Çok üzücü bir durum. Tanrı hepimizi korusun. Bu tip uygulamaları destekleyerek sağlıklı şartlar altında çalışmaya devam edebiliriz" dedi.

"Maskelerin maçı" olarak adlandırılan mücadeleyi Santos 1-0 kazandı. Coritiba defansından dönen topu tamamlayan Paulo Henrique'nin tek golü maçın skorunu belirledi. Coritiba üst üste 6'ncı mağlubiyetini alarak düşme hattına girdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...