Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu'dan sert açıklamalar

Mersin İdmanyurdu maçı sonrası açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Kulübü Basın Sözcüsü Mahmut Uslu'ya, "Galatasaray-Gençlerbirliği maçında bir şike olduğunu mu ima ediyorsunuz?" sorusu yöneltildi.

ntv.com.tr 18.05.2015 - 06:58

mahmut-uslu-06-04-15

Fenerbahçe Kulübü Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Mersin İdmanyurdu'nu 1-0 mağlup ettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe üzerinde bir baskı yaratıldığını kaydeden Uslu, "Böyle bir algı yaratılarak bizim üzerimize gelinmeye çalışılıyor. Biz her şeyin sportif olması  için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ama insanlar bunu değişik yöntemlerle ve eskiden kalan alışkanlıkları devam ettirerek yaptırıyorlar. Ben bu kadar söyleyeyim, yorumcular devam etsin" dedi.

Takım otobüsünde dedektör köpekle arama yapılması: "Onu emniyet müdürü ve sorumlusuna sorun. Benim bu konuda bilgim var. Böyle bir araştırma yaptılar" 

Bu sözler üzerine Uslu'ya, "Galatasaray-Gençlerbirliği maçında bir şike olduğunu mu ima ediyorsunuz?" sorusu yöneltildi ve yanıt şöyle oldu:

"Ben ima etmiyorum. Ben Gençlerbirliği Kulübü Başkanı'nın konuşması ve ardından olan olayları ve gazetelerde çıkan yazılarla yorum yapıyorum. Ben hiçbir şeyi ima etmiyorum. İma etmeme gerek yok, söylerim. Siz beni tanıyorsunuz, ben eldivenli konuşan bir insan değilim. Bunlar çok tehlikeli şeyler. Ama yansıyor. Her yere yansıyor bu. Herkesin dikkat etmesi lazım. Oyuncuların dikkat etmesi lazım...

Biz şampiyon olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ama olaylar sportif olaylar değil artık. Biraz daha dikkat etmek lazım. Bugün çıkan gazete de dahil olmak üzere. Bunlar yanlış şeyler..."

"GOLDEN RAHATSIZLIK DUYDUNUZ MU?"

"Ferhat'ın yediği golden bir rahatsızlık duydunuz mu ve İlhan Cavcav'ın açıklamalarını normal karşılıyor musunuz?" şeklindeki soruları da yanıtlayan Uslu, "Ben kaçan golden rahatsızlık duydum. Ben o konuda yorum yapmam. Vuramadı, vursa belki gol olabilirdi. O da önemli değil... Benim anlatmak istediğim bambaşka.

Bu sportif olayın dışında bir şeyler oluyor, bunların bitmesi lazım. Federasyonun ve kamu kuruluşlarının dikkat etmesi lazım, bizle ilgili. Diğer konu ise, oy birliği ile seçilmiş bir başkan. Yaşına hürmeten biz bu konulara girmiyoruz, ama yanlış yapıyor. Siz ne düşünüyorsunuz bilemem ama sonuçta bu konularda herhangi bir şekilde bir yorum yapamam" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...