Şike operasyonunda 26 tutuklama

Futbolda şike iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, sabah saatlerinde gözaltına alınan 5 kişi Metris Cezaevine gönderilirken, 6 kişi daha tutuklandı.

Haberler 27.03.2010 - 10:36

Sarıyer Cumhuriyet Savcısı Fazıl Arslanalp tarafından sorgulanan 6 kişiden Tepecikspor futbolcusu Burhan Akgül serbest bırakıldı.

Sarıyer Adliyesinde çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan eski futbolcular Ali Şen Kandil ve Hasan Korkmaz ile antrenör İbrahim Öztürk, Celal Berber ve Mahir Murat Mermer, Mali Şube Müdürlüğüne ait minibüsle Metris Cezaevine götürüldü.

Bu arada, 5 kişinin, 'kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık' ve 'suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak' suçlarından tutuklandığı öğrenildi.

6 KİŞİ DAHA TUTUKLANDI
Soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen Mardinspor antrenörü Şekip Elik ile İzzet Atmaca, Rıfat Engiz, M. Volkan Terlik, menajer İhsan Yazıcı ve teknik direktör Mustafa Bankoğlu tutuklandı.


Öte yandan, soruşturma kapsamında gözaltına alınanlardan eski futbolcu E.E'nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Şike soruşturması kapsamında, şu ana kadar 13 kişi serbest bırakılırken, aralarında eski milli futbolcu Fatih Akyel'in de bulunduğu 26 kişi tutuklandı.

Kayserisporlu futbolcu Umut Koçin ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Sayfa Yükleniyor...