NTV

Sneijder imzayı attı

Ntvspor

Spor

Galatasaray'ın sözleşmesini 2 yıl uzattığı Hollandalı yıldız Wesley Sneijder için Türk Telekom Arena'da imza töreni düzenlendi.

İmza törenine Başkan Dursun Özbek ve A Takım İdari Menajer Yardımcısı Mert Çetin katıldı. Özbek ve Sneijder törende açıklamalarda bulundu.

Profesyonel bir oyuncu için eşinin mutluluğunun çok önemli olduğunu belirten Sneijder, "Ben kesinlikle Yolanthe'yi ekstra baskıyla ikna etmek için uğraşmadım çünkü burada olduğumuz için çok mutlu. Herhangi bir ikna çabam olmadı, kulübü ve İstanbul'u zaten çok seviyor" dedi.

"SİZİN İÇİN İYİ OLMAYACAK AMA..."
Türkiye'nin Hollanda'yla, EURO 2016'ya gitmek için girdiği mücadele hakkında görüşleri sorulan Sneijder, "Bizim de Türkiye'nin de iki maçı var, 6 puan almamız gerekiyor, size 4 puan yetiyor. Bugün Amsterdam'a uçuyorum. İki maçı da kazanmak istiyoruz. Belki sizin için iyi olmayacak ama ben kazanmak istiyorum" yanıtını verdi.

"GALATASARAY'DA BIRAKMAK İSTERİM"
Yapılan iki yıllık sözleşmeyle, futbolu Galatasaray'da bırakıp bırakmayacağının sorulması üzerine ise Hollandalı futbolcu, "İmzayı attım, 2018'de 34 yaşında oluyorum. Olabilir, bırakmak isterim burada ama şu anda onu düşünmüyorum. Son iki sezonda hemen hemen tüm maçlarda oynayan bir Sneijder vardı. Çok iyi hissediyorum kendimi ama öyle bir bırakma durumu olursa tabii ki Galatasaray'da bırakırım" şeklinde cevap verdi.

Sneijder, sözleşmesinde fesihle ilgili gibi bir maddenin olup olmadığının sorulması üzerine ise esprili şekilde "Çok küçük harflerle yazılmıştır belki ama ben öyle birşey görmedim" dedi.

"EVİMDE GİBİ HİSSEDİYORUM"
İstikrarın da bir futbolcu için taşıdığı önemden bahseden Sneijder, "Ajax'ta ve Galatasaray'da kariyerimin en istikrarlı dönemlerini geçirdim. Evimde gibi hissediyorum burada. Bu düşüncelere sahip olduğum için sözleşme imzalıyorum. Kolay bir karar değil, çocuğum burada doğacak, yeni ailemi İstanbul'da kuruyorum. Şüphe duymadan yapmak istedik bunu. Neden zaman aldı derseniz, Hislerle ilgili diyebiliriz. Maddi değil. Başkana, yönetime teşekkür etmek istiyorum çünkü bana o hissi ve güveni verdiler. Para ikinci planda. Bu güveni alır almaz imzayı attım. Bugünü bekledik imza için çünkü bugün tekrar lider olduk. Kulüpteki herkesin bu imzadan dolayı mutlu olduğunu düşünüyorum" yorumunda bulundu.

"ŞİKAYETÇİ DEĞİLİZ"
Son zamanlarda Galatasaray yönetimi ve teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu hakkında artan eleştirilerle ilgili görüşü sorulan Dursun Özbek ise, "Galatasaray, kamuoyuyla paylaşan, şeffaf bir kulüp, eleştirilerin artması da doğal, endişe duymuyoruz çünkü birçoğu haklı eleştiriler. Taraftarların bizi eleştirmeleri, bizi takip ettiklerini gösteriyor. Her zaman eleştiri olacak, şikayetçi değiliz, faydası olanları dikkate alarak devam ediyoruz. Taraftarın ilgisini, sevgisini gösteriyor bu eleştiriler" dedi.

"ELEŞTİRİLERİ DİKKATE ALIYORUZ"
Hamza Hamzaoğlu'yla geçen sezon çok başarılı bir sezon geçirdiklerini ve sözleşme yenilediklerini hatırlatan Özbek, "Bir sistem düşünün, Galatasaray gibi dünyada bilinirliği yüksek bir kulüp olsun ve hiç tartışma olmasın. Bu mümkün değil. Şeffaflığı ve etik yapısı, taraftarların ve camia tarafından incelenmesini gösteriyor. Eleştirileri dikkat alıyoruz, bu manada da çalışmalarımızı sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

"KENETLENMEYE İHTİYAÇ VAR"
"Galatasaray bir kurum, hizmet eden profesyoneller tabii ki yönetim tarafından takip edilecektir" diyen Özbek, "Önemli olan beraberliği sürdürebilmek. Benim başkanlığım döneminde, taraftar, yönetim, futbolcular ve teknik heyetin beraber hareket etmesi, kenetlenmesi gerek. Tüm camiaya sesleniyorum, kenetlenmeye son derecede ihtiyacımız var. En büyük kulüplerden biri olan Galatasaray'da bu değerler mevcuttur. Böyle değerlendirilsin" ifadelerini kullandı.

"EN İYİSİNİ VERMEYE ÇALIŞIYORLAR"
Hakem hatalarının Galatasaray lehine gerçekleşip gerçekleşmediğinin sorulması üzerine ise Başkan Özbek, "Mevcut hakemlerimizin en iyisine vermeye çalıştıklarından eminim. Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de hakem hataları oluyor, zaman zaman lehimize, zaman zaman aleyhimize. Normal yapıda değerlendirmek gerekir. Türkiye'deki bu yapının başarılı olması için birbirimizi tenkit ederek değil hatalardan ders alarak sürdürülmesinde fayda var" yanıtını verdi ve ayrıca Sneijder'in 2018'e kadar futbolcu olarak ondan sonra Galatasaray bünyesinde profesyonel olarak çalışmayı arzu ettiğini söyledi.

"SON İMZAM DEĞİL"
2018'den sonraki hedefleri sorulan Sneijder ise, "2018'e kadarki bölüme odaklanmak gerekiyor önce, sahanın içinde olacağım önce. Başkanımızla da görüşmelerimiz oldu, burası evim gibi. Son imzam değil bu Galatasaray'daki. 2018'den sonra da burada olacağım" yanıtını verdi.

"YARDIMCIM HAZIR..."
Futbolculuğa da devam edebileceğini belirten Hollandalı yıldız "2018'den sonra belki yine oyuncu olarak imzalarım Galatasaray'la ama şu anda seçim yapmam gerekiyorsa hocalığı tercih ederim, hem çok seviyorum hem de potansiyel olduğumu düşünüyorum" dedi ve gülümseyerek "Hoca olursam da yardımcım hazır zaten, Mert Çetin olacak" şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından Sneijder ile Başkan Dursun Özbek, Sneijder’in üzerinde 2018 yazılı forması ile basın mensuplarına poz verdi. Daha sonra ikili formayı imzaladı.

ETİKETLER