'Strese girdiler'

Ercan Taner, Haftanın Sohbeti'nde Sivasspor'un son durumunu yorumladı: "Ankaraspor önünde son 2 yılın en kötü futbolunu oynadılar."

12.03.2009 - 17:24

'Strese girdiler'

Son haftalarda Sivasspor ve Trabzonspor'da bir düşüş var. Büyükler ise kazanmaya başladı. Bunu nasıl açıklarsınız?

Sivasspor ve Trabzonspor strese girdi. Trabzonspor bu hafta Galatasaray'ı yenemezse kağıt üzerinde yarışa devam etse bile işi zora sokacak. Sivasspor, Ankara'da son 2 yılın en kötü futbolunu oynadı. Büyük takımlar ise tam tersine grafiklerini yükselttiler. Fenerbahçe üst üste zor maçları kazandı. Galatasaray ve Beşiktaş, orta alan ve savunma problemlerine rağmen kazanıyor.

Kayserispor'un yeni açılan stadı için ne düşünüyorsunuz?

Anadolu'nun büyük kentlerine böyle statlar gerekiyor. Nüfusu az olan kentler içinse bu kalitede ama 15'er bin kişilik statlara ihtiyaç var. O zaman Türk futbolunun değeri iyice yükselir. Tartışmasız Kayserispor büyük düşündü. Takım kurma konusunda da büyük düşünürlerse gelecek sezon Kayserispor şampiyonluğa oynar.

Kocaelispor mali olanaksızlıklar yaşıyor. Murat Hacıoğlu, kendi restoranının reklamını formaya verdi. Ama düşmemekte direniyorlar. Bu durumu nasıl karşılıyorsunuz?

Ligimizde her sene böyle bir takım ortaya çıkıyor. Saygı duymak lazım. Ama federasyonun kulüp bütçeleri ve transfer hataları konusunda bir yönetmelik hazırlaması gerekiyor. Mönchengladbach da düşüyor ama milyonlarca Euro borcu yok. Parasız ve borçlu kulüplere federasyon müeyyide uygulamalı. Federasyon desin ki, "Transfer yapamazsınız". Ya da kriterler uygun değilse lige almasınlar.

Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalistler belli oldu. Yorumunuz nedir?

Real Madrid çok şahsiyetsiz oynadı. Inter'i seyrediyorum. 2 topları direkten döndü ama Oyuna umut olarak Figo giriyor. İngilizler nostalji yaşadı. 70'ler ve 80'lerde kupalara ambargo koyan İngiliz kulüpleri yine iş başında. Klinsmann'ın Bayern'i Terminatör gibi. Ama Barcelona'yı finalde göremezsem çok üzülürüm.

Alemitu Bekele, atletizmde ilk Avrupa Salon şampiyonumuz oldu. Nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bekele'yi NTV Spor'da konuk ettik. Türkçesi gayretli. Gözleri ışıl ışıl. Bizden biri. Daha da önemlisi Türkiye'de kalıp sporcu yetiştirmek istiyor. Avrupa Salon Şampiyonası'nda ilk altınımızı aldık. Bu başarıya rağmen basında aynı coşku yoktu. Olimpiyatlar'da yaşadığımız hezimeti hemen unuttuk.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...