Süpermarkette dünya kupası bileti

FIFA, 2010 Dünya Kupası öncesi hala satılamayan yarım milyon bileti tüketmek için her yolu deniyor. Yetkililer, internet üzerinden satışlar ilgi görmeyince, biletleri süpermarketlerde satmaya karar verdi.

Ntvspor 14.04.2010 - 11:47

Süpermarkette dünya kupası bileti

Güney Afrika Cumhuriyeti'nin ev sahipliği yapacağı 2010 Dünya Kupası'nda, final karşılaşması hariç tüm maçlara bilet bulmak hala mümkün. Zira finallerin başlamasına 2 aydan kısa süre kala, yarım milyon bilet bir türlü satılamıyor. Bunun en önemli nedeni, yoksul Güney Afrikalılar’ın, internet üzerinden satışa ilgi göstermemesi.

Ortalama bilet fiyatı sadece 19 dolar olmasına karşın futbolla ilgilenen asıl kitle siyahlar, ayda ortalama 223 dolar kazanabiliyor. Güney Afrika Ligi'nde maçlara 3 dolar karşılığında giren Güney Afrikalı futbolseverler, diğer dünya kupaları ile karşılaştırıldığında çok ucuza satılmasına rağmen biletleri yine de pahalı buluyor.

FIFA, tribünlerin boş kalmaması için geleneksel bilet satış yöntemlerini devreye sokmaya karar verdi. Maçlara ev sahipliği yapacak 9 kentte gişelerden satışa başlandı. Bununla da yetinmeyen yetkililer, büyük süpermarket zincirlerinden de bilet satışı yapmayı planlıyor. FIFA yetkilileri, Güney Afrikalılar'ın kendilerine ayrılan biletlere ilgi göstermemesi halinde, bu biletlerin komşu Afrika ülkelerine de satılması ihtimali üzerinde de duruyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...