Taner Gülleri: İnşallah Sivasspor şampiyon olur

Kocaelispor’un golcü futbolcusu Taner Gülleri, ligde şampiyonun büyük ihtimalle Sivasspor veya Beşiktaş olacağını belirtirken, gönlünün Sivasspor’da yana olduğunu söyledi.

14.04.2009 - 10:24

İZMİR - Turkcell Süper Lig'de 30. haftada oynanan Kocaelispor-Beşiktaş maçında takımının golünün asistini yaptıktan sonra oyundan çıkan golcü oyuncu Taner Gülleri, oyundan çıkmasının takımın planlarını bozduğunu söyledi.

Taner Gülleri, sakatlığı nedeniyle muayene olmak için geldiği İzmir'de yaptığı açıklamada, takım olarak ilk yarıda istedikleri puanları toplayamadıkları için ligin ikinci devresinde zorlandıklarını söyledi.

Teknik direktör Erhan Altın'ın göreve gelmesiyle çıkış yakaladıklarını kaydeden Taner, ''Beşiktaş maçıyla bu çıkışımızı devam ettirmek istiyorduk. Ancak iyi oynadığımız bir maçta mağlup olduk. Benim 3. dakikada sakatlığımın oluşu, biraz bizi, biraz da hocamızın oyun anlayışını etkiledi. Belki sahada ben olsaydım, istediklerimizi takım olarak yapabilirdik. Oyundan çıkmam, planlarımızı bozdu. 75. dakikaya kadar üstün olmamız bizim için avantajdı. Üzgünüz ama rakiplerimiz de mağlup oldu. Bu hafta rakiplerimizden Denizlispor ile oynayacağız. İnşallah o maçı da iyi atlatıp üst sıralara tırmanmak istiyoruz. önümüzde 7 tane final maçımız var. Hepsinin iyi bir şekilde atlatıp, Kocaelispor'u ligde tutacağız.'' diye konuştu.

ŞAMPİYONLUK MÜCADELESİ
Taner Gülleri, belli takımların şampiyon olduğunu, bu sezon bunun değişmesi gerektiğini belirterek, ''Sivasspor zirve mücadelesi havasını iki senedir teneffüs ediyor. Geçen sene kıl payı kaçırdı. Bu sene inşallah Sivasspor şampiyon olur. Şampiyon ya Beşiktaş olacak ya da Sivasspor olacak ama benim gönlüm Sivasspor'dan yana'' diye konuştu.

Transferi konusunda bazı haberlerin çıktığının hatırlatılması üzerine Taner Gülleri, şu anki tek amacının sakatlıktan kurtulup bir an önce Kocaelispor'un ligde kalması için çalışmalara devam etmek olduğunu sözlerine ekledi.

27. hafta sonunda ligde 36 gol atan Kocaelispor'un 16 golünün kaydeden Taner Gülleri, Galatasaraylı Baros'un ardından en fazla gol atan ikinci isim.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...