Tanjevic: Lige döndük

Fenerbahçe Ülker Antrenörü Bogdan Tanjevic, yaşadıkları sakatlıkların Euroleague’de kaderlerini belirlediğini söyledi. Deneyimli çalıştırıcı, artık Beko Basketbol Ligi'ne konsantre olacaklarını ifade etti.

12.03.2009 - 17:36

Euroleague TOP 16 turunda oynadığı son maçtan da yenilgi ile ayrılarak bu sezon Avrupa macerasına nokta koyan Fenerbahçe Ülker'de antrenör Bogdan Tanjeviç, sarı-lacivertlilerin Euroleague karnesini değerlendirdi.

Avrupaya veda etmeleriyle artık Beko Basketbol Ligi ve play-off'lara konsantre olacaklarını söyleyen Tanjeviç, gerektiği takdirde takviye yapabileceklerini ifade ederek, Willie Solomon transferinin gerçekleşebileceğinin de sinyalini verdi.

Tanjeviç, “Herşeyden önce tam kadro bir araya gelip çalışmamız lazım ki ne durumda olduğumuzu objektif bir şekilde görelim. Ancak bu yaklaşık bir ayı bulacaktır. Geçen sezonu hatırlarsanız normal sezonda 9 maç kaybetmiştik, ama play-off’larda çok iyi bir performans ortaya koyduk, bunun yine bu sezon olacağını tahmin ediyorum. iyi bir çıkış yakalayacağımızı düşünüyorum. Biz hiçbir zaman yabancı oyuncularımızı değiştirmeyi arzu eden bir düşünce içerisinde olmadık. Ancak sekiz tane yabancı ile oynayan ve yabancılarını değiştiren takımlar da var. Yabancı oyuncu alınmaz diye bir kaide yok. Bunu zamanı geldiğinde düşünebiliriz ama şu an elimizdeki yabancı oyuncular artı çok kaliteli bir kadromuz var” dedi.

Karadağlı çalıştırıcı sakatlıklardan genç oyuncularının da nasibini aldığını, ancak tüm olumsuzluklara karşın gençlerin gelişiminden memnun olduğunu söyledi.

Deneyimli çalıştırıcı, “Gençlerimiz gelişiyor. Semih Erden geçen sene 3 ay sakattı. Bu sezon yine başta ağır sakatlık geçirdi, 4 ay kaçırdı. Bu da genç oyuncular için zaman kaybı. Ömer Aşık 7 aydır sakat. Ne şekilde döneceğini hep beraber göreceğiz. Vidmar sağ el tarak kemiği sakat. Tüm sezonu böyle oynadı. Emir bizim ikinci oyunkurucumuz. Her maç 6-7 asistle oynamaya alıştırdı bizi. Dolayısıyla gelişiyorlar ve gelişmeye de devam edecekler” şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...