Galatasaray Başkanı Yarsuvat: Yabancı oyuncu kararından memnunuz

Galatasaray Başkanı Yarsuvat, TFF'nin yabancı kararından memnun olduklarını söyledi ve kararın Türk oyuncularının gelişmesi için alındığını savundu.

Ntvspor 05.01.2015 - 22:24

Galatasaray Başkanı Yarsuvat: Yabancı oyuncu kararından memnunuz

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, tesislerden ayrılırken basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak, TFF'nin gelecek sezon uygulamaya koyacağı yeni sistemden dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

"Bugünkü toplantıdan çıkan karar, esasında Türk futbolunun, Türk oyuncularının gelişmesi için düzenlenmiştir" değerlendirmesinde bulunan Yarsuvat, şöyle devam etti:

"Yasaklar koymak suretiyle, yabancıların Türkiye'de oynamasına mani olunmasının doğru olmadığı düşünülmüştür. Altyapıdan yetiştirilen oyuncular için teşvik sistemi getirilmiştir. Bütün amaç, Türk oyuncuların sayısını artırmaktır. Esasında yapılan planlama, Türk futboluna yeni genç oyuncular yetişmesini sağlamaktır. İstikbal bakımından önemli görüyorum."

Bu uygulamanın yarın başlayacak devre arası transfer döneminde planlarını nasıl etkileyeceği yönündeki soru üzerine ise Yarsuvat, "Transfer dönemi başlayacak ama bizim takım çok iyi. Yeni transfer düşünmüyoruz. Olursa belki birkaç oyuncu alabiliriz ama şu anda transferimiz yok" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...