Fernando Torres, dünya kupasının favorilerinden İspanya'nın en önemli kozlarından biri. Ancak Liverpool forması giyen yıldız futbolcu, Benfıca ile oynanan UEFA Avrupa Ligi maçında sakatlandıktan sonra bıçak altına yattı. Torres'in dünya kupasından önce iyileşmesi bekleniyordu. Ancak Liverpool'un sağlık ekibine göre, golcü futbolcu dünya kupasının başını kaçırabilir.

Liverpool sağlık ekibinin başında bulunan Peter Brukner, “Şu andaki iyileşme hızı gözönüne alındığında, Torres en azından bir, belki de 2 grup maçını kaçırabilir” ifadelerini kullandı.

Yıldız futbolcunun sakatlık dönüşü nasıl bir performans sergileyeceği de soru işareti. Zira İspanya, gruptan çıkmayı başarması halinde, çapraz eşleşmede Brezilya, Portekiz, fFldişi Sahili ve Kuzey Kore'nin bulunduğu gruptan gelecek takımla eşleşecek.

İspanya'nın tek derdi Torres de değil. Barcelona'nın şampiyonluğu için sakatlığına karşın forma giyen Xavi'nin, kupaya katılması da tehlikeye girdi. Güney Afrika'ya durumu şüpheli 4-5 futbolcu götüremeyeceğini vurgulayan teknik direktör Del Bosque, en doğru kararı vermeye çalışacaklarını ifade etti.