Manchester United Menajeri Louis van Gaal, Real Madrid'e transfer olmak isteyen kaleci David de Gea'ya, Premier Lig’in açılış maçında, Tottenham karşısında forma şansı vermemişti. Van Gaal, yıldız kaleciyi, Aston Villa ile oynanacak maçın kadrosuna da dahil etmedi. Van Gaal'e göre, Real Madrid'e transfer olamayan De Gea, büyük bir hayal kırıklığı içinde ve kafası karışmış durumda.

Van Gaal, başarılı kaleciyi neden Tottenham karşısında oynatmadığını da açıkladı. Hollandalı menajere göre, De Gea maçtan hemen önce, kaleci antrenörüne giderek yüzde 100 odaklanamadığını söyledi.

İngiliz basınına göre Van Gaal, transfer penceresi kapanıncaya dek, De Gea'yı oynatmayı planlamıyor. United yönetimi De Gea için yaklaşık 50 milyon Euro bonservis bedeli talep ediyor. Real Madrid ise, De Gea'nın, dünyanın en pahalı kalecisi olması anlamına gelen bu kadar yüksek bir bedeli ödemeye yanaşmıyor. Sezon öncesi Keylor Navas'ın performansından memnun olan eflatun-beyazlılar, gerekirse bir sezon daha bekleyip, De Gea'yı bedelsiz olarak kadrosuna katmanın hesaplarını yapıyor.