TEŞEKKÜRLER KAZAKİSTAN


Milli Takımımız’ın en iyi üçüncü olması için kazanması gereken Kazakistan üzerine düşeni yaptı. Kazaklar, farkı kaçırdığı Letonya deplasmanında 1-0 galibiyete ulaştı.

Kazakistan 13. dakikada Kazakistan ilk tehlikesini yaratırken, Suyumbayev’in vuruşunda Letonya kalecisi Vanins başarılıydı.

20’de bu kez Kuat rakip kaleyi yoklarken, Vanins yine gole izin vermedi.

33’te Dosmagambetov’un tehlikeli atağında da gecenin başarılı ismi Vanins, poziyonu kurtardı ve ilk yarı 0-0 berabere sona erdi. 65’te Kazakistan 1-0 üstünlüğe ulaştı. Soldan ceza sahasına giren Kuat yerden bir vuruşla kaleci Vanins’i avladı. 70’de Shomko’nun şutunda kaleci Vanins net bir golü önledi.

Kalan dakikalardan başka gol olmayınca Kazakistan, sahadan 1-0'lık galibiyetle ayrıldı ve Milli Takımımızın Euro 2016'ya direkt olarak katılmasını sağladı

ÇEK CUMHURİYETİ GRUP LİDERİ OLDU

Amsterdam Arena'da oynanan mücadelede ev sahibi Hollanda'nın gollerini 70. dakikada Huntelaar ve 83. dakikada Robin van Persie atarken, Çek Cumhuriyetine galibiyeti ve grup liderliğini getiren golleri 24. dakikada Pavel Kaderabek, 35. dakikada Josef Sural ve 66. dakikada Robin van Persie (k.k) kaydetti. Çek Cumhuriyeti'nde Marek Suchy 43. dakikada kırmızı kart görerek oyundan atıldı.

Bu sonucun ardından Hollanda grupta 4. sırada kalıp EURO 2016'nın dışında kalırken, Çek Cumhuriyeti grubu lider olarak tamamladı.