Galatasaray'ın Teleset Mobilya Akhisarspor'u 2-1 yendiği Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçı sonrası sarı kırmızılı kulüp cephesinden açıklamalar geldi.

"Belki oyun keyifli değil ama skor keyifli, bir avantaj, hiçbir şey bitmiş değil, ikinci maçta her şey olabilir." diyen Teknik direktörü Fatih Terim'e ikinci yarıda yedek kulübesinden fazla çıkmadığı hatırlatıldı.

Terim de, bunu Teleset Mobilya Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk'un saha dışına yollanması nedeniyle ve Ümit Davala'nın alışması için yaptığını söyledi.

İstedikleri sonucu aldıklarını söyleyen Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdurrahim Albayrak'a, 9 Mart'ta UEFA ile yapılacak toplantıda Galatasaray'ın ceza alacağına dair haberler soruldu.

Albayrak şunları söyledi:

"Bunu haber yapan arkadaşlara üzülüyorum. Biz toplantıya ciddi biçimde hazırlanıyoruz. Bütün evraklarımızı sunacağız. Büyük bir ekiple gideceğiz, karar verilmeden bakıyorum bazı arkadaşlar kendi kendine Galatasaray'ı cezalandırıyorlar. Hepimiz bu ülkenin insanıyız, günahtır, yazıktır. Bütün kulüpler için söylüyorum, ne kadar futbol öne çıkarsa, ne kadar kaliteyi yükseltirsek o kadar tribünleri dolduracağız, o kadar daha reklam gelirleri artacak."