Umtiti'ye 180 milyon euroluk serbest kalma maddesi

Barcelona, Umtiti'nin 2021'de sona erecek sözleşmesindeki "60 milyon euroya serbest kalır" maddesinden rahatsız. Kamerun asıllı Fransız futbolcuyla sözleşme uzatma görüşmeleri başlayacak. Amaç serbest kalma bedelini 180 milyon euroya yükseltmek

umtiti barcelona.jpg

Barcelona, 2016'da kadrosuna kattığı Samuel Umtiti ile yeni sözleşme görüşmelerine başlamak için acele ediyor. Yıllık 3 milyon euronun biraz altında kazanan Fransız futbolcu, 14 Kasım'da 24. yaşgününü kutlayacak. Barcelona Kulübü'ne göre Umtiti'^nin yaşı da göz önüne alındığında sözleşmesindeki 60 milyon euroluk serbest kalma bedeli son derece düşük.

Bu nedenle, yeni sözleşme için düğmeye Ağustos ayında basan Barcelona, Umtiti, kardeşi ve menajeri Yannick ile yaptığı ilk görüşmelerde "Samuel Umtiti, Barcelona'da çok mutlu. Ayrılmayı aklının ucundan geçirmiyor. Sözleşmesine sadık kalacak" yanıtını almıştı.

Yine de işini sağlama almak isteyen Barcelona'nın 2021'de sona erecek sözleşmeyi 2023'e kadar uzatarak, futbolcunun hem ücretine ciddi zam yapmayı hem de serbest kalma bedelini 180 milyon euroya yükseltmeyi planladığı belirtildi. 

Sayfa Yükleniyor...