Uygun: Hiç kimseyle anlaşmadım

Sivasspor'daki teknik direktörlük görevinden istifa eden Bülent Uygun, ''Ben hiç kimseyle anlaşmadım. Hiçbir yerle de görüşmeyi şu anda düşünmüyorum'' dedi.

06.10.2009 - 13:29

Uygun: Hiç kimseyle anlaşmadım

SİVAS - Ligin 8. haftasında Antalyaspor'u 2-0 mağlup ettikleri maçın ardından, istifasını açıklayan Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun, kulüp tesislerinde kendisini uğurlayamaya gelen bazı yöneticiler ve personelle vedalaştı.

Tesislerin önünde kendisini uğurlayanlarla hatıra fotoğrafı çektiren Uygun, onlara veda etti. Uygun ile vedalaşan bazı kulüp çalışanlarının gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

Daha sonra otomobille Sivas Havaalanı'na giden Uygun, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Bazen ayrılıklar güzeldir, bazen üzüntülüdür. Tabii insanlar sevdiğinden ayrıldığı zaman belli üzüntüler yaşayacaktır. Bu da doğaldır. Demek ki güzel şeyler yaptık ki beraber bu kadar güzel ve özel bir şekilde uğurlanıyoruz. O yüzden mutluyuz'' diye konuştu.

Yaptıklarının ortada olduğunu ifade eden Uygun, ''Seven sevmeyen herkese teşekkür ediyoruz. İnsanın bazen hayatında kendi giyotinini kendi çekebilmesi gerekiyor. Dolayısıyla çekerken de o acı yerine, o zevki tadabilmesi gerekiyor. Biz ölüme giderken de gülerek gitmeyi tercih edenlerdeniz'' ifadesini kullandı.

Son zamanlarda gazetelerde Ankaragücü ile anlaştığı, Hikmet Karaman'ın yerine kendisinin geleceği yönünde haberler okuduğunu belirten Uygun, ''Bu benim yapıma ve mantaliteme çok ters. Ben bir takımın başında herhangi bir şekilde bir hoca varken veya ben herhangi bir takımda çalıştığım bir ortamda dünyayı önüme serseler hiçbir takımla ne görüşürüm, ne anlaşırım, ne de herhangi bir şekilde oraya giderim. Ben hiç kimseyle anlaşmadım. Hiçbir yerle de görüşmeyi şu anda düşünmüyorum. Öncelikle kendimi geliştirmek için bazı planlarım var. Milli maçlarımızı izleyeceğim. Ondan sonra da İngiltere'ye gidip hem yabancı dil, hem de son çıkan teknolojiyle ilgili gerekli çalışmalarımı yapıp ondan sonra Türkiye'ye dönüp kendi hayallerimi gerçekleştirme adına, düşündüklerimi başarabilme adına olan bir takımla, yönetimi ve taraftarıyla o gücünü hissettiğim bir ortam olduğunda da o takımla anlaşmayı yaparım. Bu böyle biline.'' diye konuştu.

Uygun, herhangi bir kırgınlığının olup olmadığının sorulması üzerine, ''Bir şeye kırılmaya hiç gerek yok'' dedi.

Sivassporla çok büyük başarılar yaşadıklarını kaydeden Uygun, ancak son dönemlerde sakatlıklar ve transferler konusunda yaşadıkları bazı sıkıntılar nedeniyle başarısız olduklarını söyledi.

Uygun, ''İnsanlar başarıya alıştığı zaman olabilecek bir başarısızlıkta muhakkak ki birilerinin bu işin sorumluluğunu alması gerekiyordu. Ben de bu sorumluğu alma gereğinin bende olduğunu biliyordum. O yüzden ben de kendi üzerime aldım. Hiç kimseye kırgın değilim, herkesi seviyorum. Herkes de kendine iyi baksın, Allah'a emanet olsun.'' dedi.

Açıklamasının ardından Bülent Uygun, kendisini uğurlamaya gelen futbolcuları Hayrettin Yerlikaya ve Abdurrahman Dereli ile vedalaştı. Dereli ve Yerlikaya'nın duygulandıkları görüldü. Uygun, basın mensupları, güvenlik güçleri, havaalanı personeli ve vatandaşlarla da vedalaştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...