Uzun soluklu bir kariyer için

Javier Zanetti, kariyerinin bu kadar uzun soluklu olmasının nedenlerini açıkladı. Inter’in Arjantinli futbolcusu, hala çok formda olmasını disiplinli çalışmasına ve çok uyumasına bağladı.

Ntvspor 06.01.2010 - 13:40

Uzun soluklu bir kariyer için

Serie A takımlarından Inter'in 37 yaşındaki kaptanı Javier Zanetti, 37 yaşına merdiven dayamasına karşın hala genç futbolcuları kıskandıracak fizik gücüne sahip. Sakatlık nedir bilmeyen Arjantinli futbolcu, Inter'in son 3 yılda oynadığı 152 maçın 149'unda ilk 11'de sahaya çıktı.

La Gazzetta dello Sport'a konuşan Zanetti, kendisi kadar uzun soluklu bir kariyer sürmek isteyen futbolcular için sırlarını anlattı. Inter kaptanına göre, bir sporcu için bol bol uyumak çok önemli. Zanetti, "Sadece benim için değil tüm sporcular için yoğun bir çalışmanın ardından dinlenmek çok önemli. Bu nedenle her antrenmana sanki bir daha çalışamayacakmış gibi çıkıyorum. Tüm gücümü sarfettikten sonra da hemen evime gidip bol bol uyuyorum" ifadelerini kullandı.

Hala uzun yıllar daha top koşturacakmış gibi görünen Zanetti, kariyeri boyunca şansın da yanında olduğunu kabul etti. Arjantinli futbolcu, bir kez bile grip olmaması ve kas sorunu yaşamaması nedeniyle çok şanslı olduğunu vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...