Ve Roko Ukiç resmen Fenerbahçe Ülker'de... Sarı lacivertliler, bir süredir görüştüğü Hırvat yıldızın, Milwaukee Bucks tarafından serbest bırakılmasının ardından transferi resmiyete kavuşturdu. 25 yaşındaki Ukiç, sezon sonuna kadar sarı lacivertli takım için ter dökecek.

Amerikalı oyun kurucusu Willie Solomon'u takımdan gönderdikten sonra 12 numara pozisyonunda sıkıntı yaşayan Fenerbahçe Ülker, çok önemli bir transferle bu boşluğu doldurdu. Sarı lacivertliler bir süredir görüştüğü Roko Ukiç'i sezon sonuna kadar renklerine bağladı. Sözleşmesinde aynı zamanda opsiyon da yer alacak Hırvat yıldız, her iki tarafın da memnun kalması halinde önümüzdeki sezon da Fenerbahçe Ülker'de forma giyebilir.

Hajduk Split altyapısında yetiştikten sonra Tau Ceramica, Barcelona ve Lottomatica Roma gibi Avrupa’nın önde gelen takımlarında forma giyen Ukiç, son iki sezondur ise kariyerine NBA'de devam ediyordu. Geçtiğimiz sezonu Toronto Raptors ile geçiren Ukiç, bu sezon başında ise takas yoluyla Ersan İlyasova'nın takımı Milwaukee Bucks'ın yolunu tutmuştu. Aynı zamanda Hırvatistan milli takımının da önemli oyuncularından biri olan Roko Ukiç'in haftasonu istanbul'da olması bekleniyor.