Sebastian Vettel, geçen sezon Formula 1’in en parlak pilotlarından biriydi. 4 yarış kazandı ve sezonu Jenson Button'un ardından ikinci sırada bitirdi. 22 yaşındaki Vettel, Formula 1 şampiyonalarında ikinciliğe ulaşan en genç pilot oldu.

Red Bull takımının Alman yarışçısı, yeni sezondan da ümitli. Vettel, “Kuşkusuz sezonun favorisi ya da favorilerinden biriyim. Benim için bu, geçen yıl takımımla birlikte sergilediğim harika performansın sonucu. Gerçekten iyi bir yoldayız” diye konuştu.

Genç pilot, Red Bull'un hem pilotlar hem de markalar şampiyonluğuna ulaşabileceğinden emin. Bununla birlikte rakiplerini küçümsemiyor. Özellikle de 3 yıllık emeklilik dönemine son veren eski şampiyon Michael Schumacher'i. Vatandaşı Schumacher'in geri dönüş kararının Formula 1'e ihtiyaç duyduğu ivmeyi kazandırdığını belirten Vettel, “Michael hiç şüphe yok ki en iyi pilotlardan biri. Kesinlikle hiçbir şeyi unutmamış. Kendisinin ve takımının bu yıl ne kadar güçlü olacağını göreceğiz. Michael'i hafife almamalıyız. Formula 1'de herkesin gözü açıktır” dedi.

Vettel, markalar şampiyonluğu için ise Red Bull'un yanı sıra Ferrari, McLaren ve Mercedes'i favori gösterdi.