Volkan: Son haftalarda iyi değildim

Fenerbahçe'nin tecrübeli kalecisi Volkan Demirel ilk yarının son 4-5 haftasında kendi performansını beğenmediğini açıkladı.

Haberler 27.12.2009 - 17:13

Volkan: Son haftalarda iyi değildim

Fenerbahçeli kaleci Volkan Demirel, sezonun ilk yarısında takım olarak istikrarsız bir performans ortaya koyduklarını söyledi.

Volkan Demirel, Fenerbahçe TV'ye yaptığı değerlendirmede, ilk 8 haftasını namağlup geçirdikleri ligin ilk yarısında inişli çıkışlı bir grafik sergilediklerini kaydederken, "İnişli çıkışlı grafikler, geçmiş sezonlarda yaşandığı gibi, bu sezonda da yaşandı. Sezonun ikinci yarısında da bu tür istemediğimiz sonuçlar alabiliriz. Çünkü sonuçta 34 maçlık uzun bir maratonda mücadele ediyoruz. Önemli olan bir düşüş yaşadığımızda sorunları tespit edip çözebilmek ve bir an önce çıkış yakalayabilmektir" dedi.Olumlu veya olumsuz tabloların futbolun içinde bulunduğunu aktaran Volkan, "Futbolda sezon sonu önemlidir. Biz sezonun ikinci yarısında bütün maçları kazanmak istiyoruz ve elimizden geldiğince bunun için mücadele edeceğiz. Amaç şampiyonluğa ulaşmak. Fenerbahçe camiası çok büyük bir camia ve beklentiler de doğal olarak büyük olduğu için, 3 maç üste üste yenilmek bizi ve taraftarlarımızı çok üzdü. İster istemez tepkilere neden oldu. Ama bakıldığı zaman ilk yarıyı lider bitirdik. Avrupa ligindeki ilk hedefimiz gruptan çıkmaktı, onu başardık. Hedeflerimize ulaşmak istiyoruz. Bu hedeflerin ilk etabını tamamladık. Umarım ikinci yarı güzel bir başlangıçla bıraktığımız yerden devam ederiz" ifadelerini kullandı.

"FİKSTÜR AVANTAJIMIZ VAR"
Volkan Demirel, Fenerbahçe takımının ikinci yarıda fikstür avantajına sahip olduğu düşüncesine katıldığını belirtirken, önemli olanın kendilerinin ortaya koyacağı performans olduğunu vurguladı."Fikstür avantajımız var. Çok az sayıda deplasman maçımız olacak" diyen Volkan, "Ankara'yı zaten deplasman olarak görmemek lazım. Çünkü Ankara'da taraftar desteğimiz çok fazla. Diğer maçlarımız ise İstanbul'da. Bakıldığı zaman fikstür avantajımız çok büyük ama fikstür avantajımız ne olursa olsun, önemli olan bu avantajı bizim ne kadar değerlendirebildiğimizdir. Çünkü futbol kağıt üzerinde oynanmıyor, sizin sahada ne yaptığınız, sonucu belirler. Sezon başında başkanımızın verdiği bir söz var ve biz de bu sözün gereğini yerine getirip şampiyon olacağız" diye konuştu.

"SON 4-5 HAFTADA GEREKTİĞİ KADAR İYİ OLAMADIM"
Volkan Demirel, performansını genel anlamda başarılı bulduğunu dile getirirken, sadece son 4-5 haftada gerektiği kadar iyi olamadığını düşündüğünü belirtti. Sezona iyi bir başlangıç yaptığını anlatan Volkan Demirel, sözlerini şöyle tamamladı:"Son 4-5 haftalık periyotta gerektiği kadar iyi olmadığımı düşünüyorum. Bu biraz da maçların yoğunluğunun verdiği yorgunluktan olabilir. Bir futbolcu bir sezonda 34 maç oynarken, ben şimdiden 40 maça yaklaştım. Çok maç oynadığımızda konsantrasyon sorunu ve hem mental hem de fiziksel anlamda yorgunluğun getirdiği olumsuzluklar yaşayabiliyoruz. Genel anlamda, geçen yıllara nazaran daha iyi bir grafik çizdiğim söylenebilir. Bu da özel hayatımdaki bazı gelişmelerle ilgili olumlu sonuçlar. Çünkü seviyeli ve çok güzel bir beraberliğim var, çok güzel şeyler yaşıyoruz. Hedeflerim var, Allah beni utandırmazsa en kısa sürede bu hedeflerimi gerçekleştireceğim. Tabi insanın hayatında ikinci bir insanın olması, iki göz yerine 4 gözle hayata bakıp değerlendirmesi çok farklı bir şey. Ben de şu an yalnız olmamanın güzelliklerini yaşıyorum. Bu da benim performansıma bir artı katıyor diye düşünüyorum."

Sayfa Yükleniyor...