İlişkili Haberler

Wimbledon Tenis Turnuvası'nda ilk tur maçına çıkan Polonyalı Agnieszka Radwanska, Ukraynalı Kateryna Kozlova'yı 2-0 yenerek tur atladı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen sezonun üçüncü grand slam turnuvası Wimbledon'da korta çıkan tek kadınlarda üç numaralı seribaşı Radwanska, dünya klasmanında 97. sırada yer alan Ukraynalı rakibi Kozlova'yı 6-2 ve 6-1 setlerle geçerek şampiyonaya iyi bir başlangıç yaptı. 

Kariyerinde ilk kez Wimbledon'da mücadele eden 22 yaşındaki Kozlova'nın iki kez çift hata yaptığı ikinci oyunda servisini kıran Radwanska, bir sonraki servis oyununu da alarak 3-0 öne geçti.

Rakibinin basit hatalardan kaybettiği puanlarla dördüncü oyunda bir kez daha servis kırarak 4-0'lık avantaj sağlayan Radwanska, bir sonraki oyunda rakibinin üç "winner" vuruşuna karşılık veremeyince bu kez kendi servisini kırdırdı. File önüne kestiği toplarla rakibini zorlayan Kozlova, altıncı oyunu da alarak durumu 4-2'ye getirdi. 

Sekizinci oyunda üçü "forehand" vuruşlarında olmak üzere dört basit hata yaparak servisini kırdıran Kozlova, 32 dakika süren ilk seti 6-2 kaybetti.

Kateryna Kozlova turnuvaya veda etti.
Kateryna Kozlova turnuvaya veda etti.

İlk üç oyunda sporcuların servislerinde tutunduğu ikinci sette Radwanska, "forehand" vuruşlarındaki hataları yineleyen Ukraynalı tenisçinin dördüncü oyunda servisini kırarak avantaj sağladı. Oyundan düşen Kozlova'ya puan vermeden altıncı oyunda bir kez daha servis kıran Polonyalı tenisçi, seti 6-1, maçı da 2-0 kazanarak adını ikinci tura yazdırdı.

Toplam 11 kez katıldığı Wimbledon'da son 4 yıl içinde bir final, iki de yarı final oynama başarısını gösteren Radwanska, 62 dakika süren mücadeleyi 3 "ace", 3 çift hata, 14 basit hata ve 14 "winner" vuruşuyla tamamladı.

Radwanska, ikinci turda İtalyan Karin Knapp ile Hırvat Ana Konjuh maçının galibiyle karşılaşacak. 

TURNUVADA AKSAMALAR YAŞANDI

Tek erkeklerde 10 numaralı seribaşı Çek Tomas Berdych, dünya klasmanında 74. sırada yer alan Hırvat Ivan Dodig'i 7-6, 5-7, 6-1 ve 7-6'lık setlerle 3-1 yenerek tur atladı. Turnuvada 2010 yılında final oynayan Çek tenisçi, ikinci turda Alman Benjamin Becker ile eşleşti.

Bu arada turnuvanın üçüncü gününde yerel saatle 11.30'da başlaması gereken maçların programında sağanak nedeniyle aksamalar yaşandı. Çatısı kapanan 15 bin kişi kapasiteli merkez korttaki maçlar ise yağmurdan etkilenmedi.