Yaya Toure ayrılıyor!

Manchester City Menajeri Pep Guardiola’nın gözden çıkardığı Yaya Toure, devre arasında takımdan ayrılmak istiyor. Guardiola’ya sert eleştiriler getiren Toure’nin menajeri, İngiltere, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’nden cazip teklifler aldıklarını söyledi.

Haberler - Ntvspor 06.09.2016 - 13:37

Yaya Toure ayrılıyor!

Barcelona'nın başına geçtiğinde Yaya Toure'yi takımdan göndererek yerine Sergio Busquets'i monte eden Pep Guardiola, Fildişi Sahilli oyuncuya Manchester City'de de şans tanımadı. Guardiola’nın Toure'yi Şampiyonlar Ligi kadrosuna dahil etmemesi bardağı taşıran son damla oldu.

Menajeri Dimitri Seluk, Toure’nin ara transfer döneminde takımdan ayrılmayı düşündüğünü söyledi. İngiltere, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri'nden çok cazip teklifler aldıklarını ifade eden Seluk, menajer Guardiola'ya da sert eleştiriler getirdi.

Guardiola'nın oyuncusuna karşı kin güttüğünü öne süren Seluk; "Yaya fiziksel olarak çok iyi durumda. Sezon başında 7 kilo verdi. Ancak bu Guardiola için yeterli olmadı. Gerçi Guardiola Barcelona'yı çalıştırırken Ibrahimovic'i de beğenmemişti" dedi.

Toure'nin devre arasında başka bir kulüple ön sözleşme imzalayıp; sezon sonunda bedelsiz olarak serbest kalabileceğini belirten Seluk, Guardiola’nın Fildişi Sahilli oyuncuya saygısızlık yapması nedeniyle City’nin milyonlarca Afrikalı taraftarını kaybedeceğini de savundu.

Sayfa Yükleniyor...