Yeni takımını Twitter’dan duyurdu

Los Angeles Lakers’a transfer olan Dwight Howard, bir türlü istediği performans grafiğini yakalayamadığı takımından ayrılma kararı aldı.

06.07.2013 - 10:32

Yeni takımını Twitter’dan duyurdu

NBA’de üç sezon ‘en iyi savunma oyuncusu’ seçilen Dwight Howard, LA Lakers ile yollarını ayırdı. Howard, Twitter’dan yaptığı açıklamada ‘kararını verdiğini ve Houston Rockets forması giyeceğini’ belirtti.

USA Today’in duyurduğu habere göre, Howard bir türlü uyum sağlayamadığı LA Lakers’dan ayrılma sürecinde Goldan State Warriors, Houston Rockets, Dallas Mavericks ve Atlanta Hawks takımlarıyla görüştü.

Habere göre, Howard geçtiğimiz Salı günü kararını verdi ve Cuma günü Los Angeles’a uçarak kararını takımın yöneticilerine iletti.

Lakers’ın menajeri  Mitch Kupchak, Howard ile yaptıkları görüşme sonrasında ‘hayal kırıklığı yaşadıklarını’ belirtirken, “Yine de çizdiğimiz yoldan sapmayacağız ve en iyi takımı oluşturmaya çalışacağız. Dwight’a bizimle geçirdiği vakit ve gösterdiği performans için teşekkür ederiz. Başarılı bir NBA kariyeri geçirmesini umuyoruz” dedi.

TWITTER’DAN DUYURDU
Howard, LA Lakers yönetimiyle yaptığı görüşmenin ardından takımdan ayrıldığını Twitter’da duyurdu.

Howard, tweet’inde, “Houston Rockets’ın bir parçası olmaya karar verdim. Benim için en iyi yer olduğunu hissediyorum ve Rockets’a katılmaktan heyecan duyuyorum. Harika bir sezon geçirmeyi istiyorum. Los Angeles taraftarlarına teşekkür ediyorum ve onlar için en iyisini diliyorum” dedi.

Orlando Magic’te sekiz sene geçirdikten sonra Lakers’a transfer olan ve Magic taraftarını büyük hayal kırıklığına uğratan ‘Süpermen’ lakaplı Howard, Lakers’ın yıldızı Kobe Bryant’ın emekli olmasının ardından Bryant’ın yerini dolduracak isim olarak görülüyordu.

Sırtından ameliyat olduktan sonra performansı eski seviyesine çıkamayan Howard’ın, Bryant ve Mitch Kupchak ile iyi geçinemediği öne sürülüyordu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...