İngiltere Premier Ligi'nde Arsenal formasıyla kazanılmadık başarı bırakmayan, bunun dışında Barcelona, Monaco, Juventus ve NY Red Bull gibi takımların formalarını da giyen Fransa'nın efsane yıldızlarından Thierry Henry, geçtiğimiz günlerde profesyonel futbol yaşantısını sonlandırdığını açıklamıştı.

Bu kararın ardından İngiltere'de yayın yapan Sky Sports televizyonu ile yorumculuk için anlaşmaya varan Henry'nin alacağı para dudakları uçuklatacak cinsten.

Gary Neville ve Jamie Carragher gibi isimlerin yanına katılmaya hazırlanan Henry, 6 yıl için yaklaşık 24 milyon Pound'luk (90 milyon TL) rakamı cebine koyacak. Yıllık 4 milyon Pound'a denk gelen rakam Gary Neville'ın Sky Sports'tan aldığı rakamın 3 katı büyüklüğüne denk geliyor.

'SABIRSIZLANIYORUM'

Sky Sports'a katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Henry ise şu açıklamaları yaptı: 'Futbol kariyerimde her zaman en iyi takımlarda oynadım. Şimdi de televizyonun en iyi takımında kendime yer buldum. Sky Sports ekibine katılmak ve onlara yarımcı olabilmek için sabırsızlanıyorum.'