Ziya Doğan: Galatasaray maçına çıkmalıyız

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, yönetimin Galatasaray maçına çıkmama kararıyla ilgili olarak NTV Spor'a açıklamalarda bulundu. Gaziantepspor maçının öncesinde ya da sırasında herhangi bir siyasi sloganla karşılaşmadığını söyleyen Doğan, Galatasaray maçının oynanması gerektiğini ifade etti.

Ntvspor 02.11.2009 - 21:58

Diyarbakırspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, yönetimin Galatasaray maçına çıkmama kararı ile ilgili olarak, ''Çıkıp Galatasaray maçını oynamalıyız. Başkan Sümer'e bu karardan vazgeçmeleri için telkinde bulunuyorum'' dedi.

Teknik direktör Doğan, NTV Spor’a yaptığı açıklamada, deplasmanda oynadıkları maçın ardından takımla Diyarbakır'a dönerken, kulüp başkanı Çetin Sümer'in kendisini telefonla aradığını belirtti.

Görüşmede Sümer'in Galatasaray maçına çıkmayacaklarına ilişkin gazetecilere açıklama yaptığını kaydeden Doğan, ''Bu kararın Diyarbakırspor'a bir katkısı olmaz. Diyarbakırspor'un hükmen yenilmesi ve 3 puanının silinmesinin doğru olmadığına inanıyorum. Çıkıp Galatasaray maçını oynamalıyız. Başkan Sümer'e bu karardan vazgeçmeleri için telkinde bulunuyorum. Bulunmaya da devam edeceğim. Maç sonrası ve 5 haftanın verdiği birikime yapılan tepkinin sonucudur. Yönetim kurulunun sağduyuyla daha sakin düşünerek, doğru karar vereceğine inanıyorum. Diyarbakırspor eğer sahaya çıkmazsa buna Diyarbakır halkı da tepki gösterebilir. Bunların tümü benim şahsi görüşümdür. Yönetim kurulu maçtan sonra o atmosferde böyle bir açıklama yaptı'' şeklinde konuştu.

HAKEM HATALARI
Ziya Doğan son 5 haftada oynadıkları tüm maçlarda hakemlerin takımları aleyhinde yanlı kararlar verdiğini, bunun da artık son bulmasını gerektiğini bildirdi.

Bazı televizyon programlarına telefonla katıldığını ancak kendisini tam olarak ifade edemediğini belirten Doğan, ''Haksızlığa uğramayı teknik adam olarak kabul edemiyorum. Hakem hatalarının 5 maçta üst üste gelmesi tesadüf değil. Zor şartlarda bu takımı oluşturduk, bunu kabul edemiyorum. Kimseden ayrıcalık istemiyoruz. Takımım lehinde haksız penaltı verilirse bunu rahatlıkla söylerim. Gaziantep maçında çok net bir futbol oynadık. Buna rağmen hakem hatalarıyla yenildik. Bu yönetim kurulunu, teknik heyeti ve futbolcuları fazlasıyla üzdü. Çünkü saha dışında çok büyük sıkıntıları aşarak bir takım oluşturuyorsun. Sonra hakemin yanlış kararları ile o emeklerin boşa gittiğini görüyorsun. Gaziantep maçında ben siyasi slogan atıldığını duymadım. Gaziantep'te bize iyi bir misafirperverlikte yaptılar. Ama daha sonra maç bittikten, ben soyunma odasına gittikten sonra arkadaşlarım küçük bir grubun siyasi slogan attığını anlattı'' dedi.

SON KARAR PERŞEMBE GÜNÜ
Bu arada Diyarbakırspor Kulübü Yönetimi, Galatasaray maçına çıkıp, çıkma konusundaki son kararını 5 kasım perşembe günü verecek.

Galatasaray maçına çıkmama kararı alan kulüp yönetimi, gelen tepkiler üzerine toplanarak, konuyu yeniden ele aldı. Başta vali, belediye başkanı ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile konuyu değerlendirecek olan yönetim kurulu, perşembe günü düzenleyeceği basın toplantısıyla kesin kararını açıklayacak.

Öte yandan, kulüp yönetimi toplantıda, konunun medyada farklı şekillerde ele alınması nedeniyle tüm kulüp yöneticilerine, kararın açıklanacağı süreye kadar konuşma yasağı getirmeyi kararlaştırdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...