Ziya Doğan'a indirim

Tahkim Kurulu, Diyarbakırspor Teknik Direktörü Ziya Doğan'ın 2 maçlık cezasını 1 maça indirdi.

Ntvspor 07.11.2009 - 19:04

Ziya Doğan'a indirim

İSTANBUL - Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, PFDK tarafından Gaziantepspor maçı sonrası yaptığı açıklamalar nedeniyle 2 maç ceza alan Ziya Doğan'la ilgil ikararı görüştü. Kurul, deneyimli teknik adamın cezasını 1 maça indirdi.

Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelerte yer verildi:

"Başkanın çağrısı üzerine 7 Kasım 2009 günü olağanüstü olarak toplanan Tahkim Kurulu gündemindeki maddeleri inceleyerek aşağıdaki kararları almıştır.

Diyarbakırspor Kulübü teknik sorumlusu Ziyaettin Doğan'ın, P.F.D.K.'nun 05/11/2009 tarih ve 2009-2010/428-519 sayılı kararına karşı E.2009/633 numaraya kayıtlı dosyası incelendi. İtirazın süresinde yapıldığı ve gereken peşin maktu harcın yatırıldığı görüldü. Dosya incelendi. Yapılan müzakere sonucunda PFDK tarafından Ziyaettin Doğan'a sportmenliğe aykırı beyan ve demeçleri nedeniyle FDT'nin 37/3.maddesi uyarınca verilen 2 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı cezasına karşı yapılan itirazın kısmen kabulü ile olayın oluş şekli ve FDT'nın 37/3. Maddesinde belirtilen asgari hadden ayrılmayı gerektirecek unsurlara rastlanılmadığından cezanın 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası şeklinde oybirliğiyle değiştirilerek onanmasına karar verilmiştir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...