İlişkili Haberler

Yapılan araştırma kapsamında kişilerin şu anda hangi işletim sistemini kullandıklarına ve gelecekte hangi işletim sistemine sahip cihazlardan yana tercih yapacaklarına dair sorular yöneltildi.

Verilere göre katılımcıların yüzde 76’sı Android kullanıcısı çıkarken, sadece yüzde 20’lik kesimin IOS kullanıcısı olması dikkat çekti.

Anket sonuçlarında önümüzdeki üç ay içinde Android kullanıcılarının sadece yüzde 16’sının yeni iPhone 7’yi satın almayı düşünmesi, Android kullanıcısının IOS kullanıcısına göre işletim sistemine daha sadık olduğu sonucunu doğurdu.

iPHONE 7'YE İLGİ AZ MI? 

Araştırma verilerine göre yeni iPhone 7 ile ilgili pozitif ve nötr görüş verenlerin oranı yüzde 71 olurken, yüzde 29’luk kesim kesinlikle beğenmediğini belirtti. Nötr ve pozitif görüş veren yüzde 71’lik gruba 3 ay içerisinde satın almayı düşünüp düşünmedikleri sorulduğunda ise, yüzde 21’inin yeni iPhone 7’den edineceği ortaya çıktı. İşletim sistemleri üzerinden yapılan değerlendirmede ise IOS kullanıcılarının iPhone 7’yi Android kullanıcılarına daha çok beğendiği ortaya çıktı.

IOS kullanıcılarının yüzde 39’u 3 ay içerisinde yeni iPhone 7 sahibi olmayı istediğini belirtirken, Android kullanıcılarının sadece yüzde 16’sı IOS’a geçeceğini belirtti.