Apple-Google rekabeti kızışıyor

2012'de Google Maps'in iPhone ve iPad'lerle olan entegrasyonuna son veren Apple kendi harita servisini güçlendirmek için bir uygulama daha satın aldı.

ntv.com.tr 18.05.2015 - 11:41

Apple-Google rekabeti kızışıyor

Google'ın harita hizeti Google Maps'in iPhone ve iPad'lerle olan entegrasyonuna 2012 yılında son veren Apple, kendi harita uygulamasını devreye sokmuş ama tüm çabalara rağmen kullanıcılardan geçer not alamamıştı.

Google ile olan anlaşmasına son verdikten sonra bir süredir bu kulvarda satın almalar yapan Apple, GPS teknolojileri geliştiren San Fransisco merkezli Coherent Navigation isimli firmayı bünyesine kattı.  

Apple ve Coherent Navigation'dan konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmese de Coherent Navigation'ın kurucularının LinkedIn profillerini değiştirdi ve profillerine Apple'da çalıştıkları notunu düştü. Söz konusu değişik anlaşmanın noktalandığı yorumlarına neden oldu.

Apple'ın bünyesine kattığı bu uygulamaları kendi harita hizmetine entegre etmesi bekleniyor. ABD merkezli teknoloji devi daha önce Topsy Labs Inc. ve Spotsetter gibi firmaları bünyesine katmıştı.

Sayfa Yükleniyor...