"Yeni başlangıçlar yapın" kampanyasına start veren Apple, kullanıcıların kendi projelerini oluşturmalarına ilham vermek için, sanatçıların eserleri mağaza içi ve online galerilerde sergileniyor. 

Tüm eserler ve sanatçılar hakkında bilgilerin yanı sıra, sanatçıların eserlerini nasıl hazırladıklarına; hangi aygıtları, uygulamaları ve aksesuarları kullandıklarına ilişkin bilgiler yine aynı adreste yer alıyor. 

Söz konusu bilgilere web sitesindeki fotoğrafların üzerine tıklayarak ayrıntılı olarak ulaşılabiliyor, mağazada sanat eserleri için rehber olarak Apple Store uygulamasını da kullanılabiliyor. 

Kullanıcılara bu konuda yardımcı olmak için Apple, mağazalarında yaratıcı sanatların öğretildiği iki yeni atölye başlatıyor.

Kampanya kapsamında Apple Store'lar sanat evlerini andıran bir görüntüye kavuşacak.
Kampanya kapsamında Apple Store'lar sanat evlerini andıran bir görüntüye kavuşacak.

"iPhone’la Daha Sanatsal Fotoğraflar" ve "iPad’le Eskiz, Çizim ve Boyama" adındaki iki yeni ücretsiz atölye, dünyanın tüm Apple Store’larında düzenlenecek.

Bu atölyelerde, her düzeydeki müşterilere iPhone’da daha yaratıcı bir şekilde fotoğraf çekmeleri ve iPad’de eskiz, çizim ve boyama yapmaları için yeni beceriler ve teknikler öğretilerek kendi sanat eserlerini üretmeye başlamaları sağlanacak. 

Söz konusu atölyeler Ocak ayı içerisinde Apple Store Zorlu Center ve Apple Store Akasya mağazalarında gerçekleşecek.