Cyberpunk 2077 oyununun üreticisi CD Projekt Red, oyundaki hatalardan dolayı kullanıcılardan özür diledi

2020 yılının en çok merak edilen dijital oyunu Cyberpunk 2077'nin üreticisi CD Projekt Red, oyundaki bazı teknik sorunlar nedeniyle kullanıcılardan gelen eleştirilere cevaben özür metni yayınladı.

Haberler 15.12.2020 - 13:30 | Son Güncelleme : 15.12.2020 - 14:14

Cyberpunk 2077 oyununun üreticisi CD Projekt Red, oyundaki hatalardan dolayı kullanıcılardan özür diledi

Uzun süredir geliştirilen ve ilk çıkış tarihi Nisan 2020 olarak belirlendikten sonra 3 kez ertelenen Cyberpunk 2077 oyunu geçtiğimiz hafta kullanıcıların erişimine sunulmuştu. Kullanıcıların heyecanla beklediği, yayımcılığını CD Projekt Red'in üstlendiği oyun yaşattığı sorunlar sebebiyle oyuncuları hayal kırklığına uğrattı.

“DAHA DİKKAT ETMELİYDİK”

Özellikle PS4 ve Xbox One gibi eski tip oyun konsollarında yaşanan teknik hatalar (Bug) sebebiyle kullanıcılar tarafından sert bir şekilde eleştirildi.

Gelen eleştiriler üzerine özür metni yayınlayan üreticisi CD Projekt Red, oyunun bu tip eski konsollarda göstereceği performansa daha fazla dikkat etmiş olması gerektiğini kabul ederek 2021’in ilk aylarında yayımlanacak iki farklı yama ile eski nesil sürümleri düzelteceklerini ve benzer sorunları yaşayan oyunculara paralarının iade edilebileceğini bildirdi.

Oyunu dijital platformdan edinen kullanıcıların iade için Sony ve Microsoft ile iletişime geçebileceklerini ve iade süreciyle ilgili e-posta adresinden herkese destek verileceğini duyurdu. Yayımlanan özür metnine, Twitter üzerinden SpaceX'in kurucusu Elon Musk’ın verdiği cevap sosyal medyada geniş yer buldu.

CYBERPUNK 2077 HAKKINDA

Cyberpunk 2077, yapımcılığını CD Projekt Red'in, üstlendiği rol yapma türündeki video oyunudur. Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia, Xbox dahil olmak üzere toplam 17 platform için piyasaya 10 Aralık 2020 tarihinde sürülmüştür. Cyberpunk serisinden uyarlanan oyun, altı farklı bölgeye sahip distopik açık dünya olan Night City'de geçmektedir. Oyuncular, birinci şahıs bakış açısıyla oynanan oyunda bilgisayar korsanı, mekanik beceri, menzilli silah kullanımı ve yakın dövüş gibi seçeneklere sahip V karakterini canlandırmaktadır.

EFSANE VİDEO OYUNU KİRPİ SONİC FİLM OLDU

Sayfa Yükleniyor...