Air Berlin'de Galaxy Note 7'ye uçaklarında yasak

İskandinavya Havayolları SAS'tan sonra bir havayolu şirteki daha Samsung'un piyasaya çıkardığı yeni akıllı telefonu Galaxy Note 7 ile uçağa binilmesine yasak getirdi.

Haberler - ntv.com.tr 11.09.2016 - 15:17

Air Berlin'de Galaxy Note 7'ye uçaklarında yasak

Alman havayolu devi Lufthansa'nın yan kuruluşu Air Berlin, güvenlik gerekçesiyle Galaxy Note 7 akılı telefonları uçaklarına almayacağını açıkladı.

Alman Bild gazetesine açıklama yapan Almanya'nın ikinci büyük havayolu şirketi Air Berlin'in yöneticisi, "Yolcu ve mürettebatımızın güvenliği birinci önceliğimiz" dedi.

İsveç, Danimarka ve Norveç’in ortak havayolları olan İskandinavya Havayolları (SAS) da Samsung'un piyasaya çıkardığı yeni akıllı telefonu Galaxy Note 7 ile uçağa binilmesine yasak getirmişti.

Bataryasındaki hatadan kaynaklı olarak şarj sırasında yaşanan bazı patlamalar nedeniyle Galaxy Note 7 için yasak getirdiklerini duyuran SAS Basın Müdürü Fredrik Henriksson, Samsung Galaxy Note 7 kullanıcılarının cihazlarıyla birlikte uçağa hiçbir şekilde binmemesi ve uçak altı bagaja vermemesi gerektiğini belirtmişti.

Henriksson, bu uygulamanın uçağın yangın riskine karşı alınan tedbir olduğunu kaydederek, yolcuların güvenliği için böyle karar aldıklarını ve yolcuların kendilerini anlayacağını umduğunu ifade etmişti.

Norveç Havayolları da yolcuların Samsung Galaxy Note 7 ile uçağa binilmesini yasakladı.

Sayfa Yükleniyor...