Gmail, Exchange desteğine kavuştu

Google'ın e-posta servisi Gmail'e gelen yeni güncelleme ile beraber uygulamanın Android sürümüne Exchange desteği geldi. iOS kullanıcılarının ise biraz daha beklemesi gerekecek.

27.04.2016 - 10:45

Gmail, Exchange desteğine kavuştu

Google, herkesin Gmail kullanabilmesi adına son yıllarda önemli çalışmalara imza atıyor. Daha önce Yahoo ve Outlook servislerine destek vermeye başlayan Gmail, şimdi de Exchange desteğini vermeye başladı. 

Gmail'in resmi Twitter hesabından duyurulan bu yenilik, Android uygulamasına gelen güncelleme ile birlikte kullanıcıların Exchange hesaplarını Gmail üzerinde kullanabilmesine olanak tanıyor. Bu noktada şimdilik bu desteğin sadece Android cihazlara geldiğini, iOS kullanıcılarının biraz daha beklemesi gerektiğini belirtelim. 

Duyurunun yapıldığı tweet'te "Bütün mailleriniz tek bir yerde. Exchange hesaplara destek veren güncelleme Android Gmail uygulamasına sunuluyor" sözlerine yer verildi.  

Bu noktada sözü edilen güncellemenin direkt olarak Gmail uygulamasına verildiğini belirtelim. Yani yine Google'ın mail uygulaması olan Inbox'ı kullanıyorsanız bu destek henüz orada aktif değil. 

Eğer yeni Gmail güncellemesini yüklemediyseniz Google Play Store'a giderek uygulamayı güncelleyebilirsiniz. 

Sayfa Yükleniyor...