Türk girişimcilerin uygulaması sektörün devlerine kafa tutuyor

Türk girişimcilere ait haber uygulaması Bundle isimli haber uygulaması, Yahoo'nun ve Google'ın benzer mobil uygulamalarına kafa tutuyor.

CHA 19.01.2015 - 18:14

Türk girişimcilerin uygulaması sektörün devlerine kafa tutuyor

Türk girişimci gençler tarafından 2007 yılında İsveç’te kurulan Dwarf Planet’a ait Bundle adlı haber uygulaması, arama devi Google ve Yahoo gibi devlere rakip olmayı hedefliyor. Genç girişimci Ercan Varol ve ekibi tarafından hayata geçirilen Bundle, kullanıcılarına dünyanın en popüler kaynaklarını kolayca takip edip, her türlü habere hızlı biçimde ulaşma imkanını sağlıyor.

Önümüzdeki bir sene içinde Feedly, Pulse, Google News, Yahoo News, Digg, Flipboard gibi rakiplerinin yanında bu pazarda ilk on içinde olmayı hedefleyen uygulama, sade tasarımı, haberlere hızlı erişimi ve kullanım kolaylığı ile rakiplerinden ayrışıyor.

Stockholm’un yanı sıra İstanbul’da da bir ofis açan şirketin yetkilileri, "Bundle, teknolojiden spora, ekonomiden geziye, modadan sağlığa yirmiden fazla kategoriyle, yirmi yediden fazla ülkeden beş binden fazla kaynağı kullanıcılarla buluşturmaktadır. Her gün artan bu sayıyla Bundle, rakiplerinden kolayca ayrışarak global pazarda kendine yer edinmektedir." ifadelerini kullandı.

Bundle’nin önümüzdeki yıldan itibaren dünyada dikkatleri üzerine çekeceğini vurgulayan şirketen yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugüne kadar altyapı, tasarım ve içerikle ilgili her detayının üzerinde incelikle durulan Bundle, 2015 yılında yoğun bir şekilde tanıtım çalışmalarına yönelecek. Bu ay sonu itibariyle, Android versiyonu yayında olacak. Şu anda iOS versiyonu üzerinden kullanıcı yorumlarından alınan geri dönüşler iyi durumda. Pek çok kullanıcı Türkiye'den global pazarda iddiası olan bir projenin çıkmasından dolayı oldukça memnun.

Uygulamayı indiren kullanıcıların uygulamada ortalama geçirdiği süre yedi dakikanın üzerinde ve aylık olarak kullanıcıların yüzde sekseni aktif durumda. Kullanıcıların yüzde yirmilik kısmını Amerika ve İngiltere'deki kullanıcılar oluşturuyor. Ekip olarak dünya çapındaki böyle iddialı bir uygulamayı hayata geçirdiğimiz için çok mutluyuz, umarım bu başarılı çalışma bilişim vadisi oluşturan Türkiye’de özellikle genç girişimcilere iyi bir örnek olur."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...