Instagram Arda Turan ve Meryem Uzerli'yi seçti (Mavi tık onayı)

Instagram'ın ünlüler için kullanıma sunduğu yeni özelliği Türkiye'de sadece 2 isim için kullanıma girdi.

Haberler - ntv.com.tr 23.07.2015 - 09:27 | Son Güncelleme : 23.07.2015 - 09:34

Instagram Arda Turan ve Meryem Uzerli'yi seçti (Mavi tık onayı)

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram ünlü kullanıcıları sahte hesaplardan ayırmak için yeni bir özellik geliştirdi.

Ünlü isimlere ait olduğu iddia edilen sahte hesaplara savaş açan Instagram bu hesaplara karşı kullanıcıları uyarmak için resmi hesapların yanına 'mavi tık' şeklinde bir işaret koymaya başladı. 

Twitter'ın benzer özelliğine benzerliği ile dikkat çeken yeni özellik kapsamında dünya çapında pek çok ülkenin yıldızlarının Instagram profillerine 'mavi tık' eklenerek resmi hesaplar tescillenmiş oldu.

Türkiye'deki ünlü isimler için de kullanıma giren bu uygulama şimdilik sadece Barcelona'ya transferi le bir kez daha gündeme gelen Arda Turan ve Muhteşem Yüzyıl'daki rolüyle hatırı sayılır bir hayran kitlesine ulaşan Meryem Uzerli'nin hesaplarına uygulandı. 

Görünen o ki milyonlarca hayranı olan onlarca Türk ünlünün 'mavi tık'a kavuşmak için biraz daha beklemesi gerekecek.

Bu özelliğin neden Türkiye'de ilk olarak sadece Arda Turan ve Meryem Uzerli'yi kapsadığı hakkında bir açıklama bulunmazken Instagram yeni özelliğin ünlü ve global markaların taklit edilme olasılıklarının yüksek olmasından dolayı kullanıma girdiğinin altını çiziyor.

Sayfa Yükleniyor...