İnternetin en kapsamlı dergisi Flipboard yenilendi

Kullanıcıların kendi ilgi alanlarına göre, kendi interaktif dergilerini oluşturmalarına imkan sağlayan Flipboard yenilendi. Peki Flipboard yenilenen yapısıyla kullanıcıya neler sunuyor. İşte bilmeniz gereken her şey.

Haberler - ntv.com.tr 15.02.2017 - 09:57

İnternetin en kapsamlı dergisi Flipboard yenilendi
Merkezli Palo Alto, California'da (ABD) bulunan Flipboard, 2010 yılında kuruldu.İlk olarak iPad için tasarlanan Flipboard, bugün aylık 100 milyon kullanıcıya hizmet sağlıyor. 
Merkezli Palo Alto, California'da (ABD) bulunan Flipboard, 2010 yılında kuruldu.İlk olarak iPad için tasarlanan Flipboard, bugün aylık 100 milyon kullanıcıya hizmet sağlıyor. 

Kullanıcıların ilgilendikleri konulara göre kendi dergilerini yaratmalarına imkan veren sosyal haber dergisi Flipboard, yeni sürümünü yayınladı.   

30 milyondan fazla dergi, binlerce yayıncı ve Twitter, Youtube ve LinkedIn gibi sosyal mecralardan içeriklerle, yepyeni Flipboard sayesinde uzun süreli okuyucular için daha kolay bir kullanım sunulurken, yeni kullanıcılar minimum kurulum ile tutkularına ulaşabilecek.  

FLIPBOARD'UN YENİ SÜRÜMÜ İLE GELEN YENİLİKLER NELER?

Peki dünya çapında aylık 100 milyon aktif kullanıcısı olan Flipboard'un yeni sürümü ile gelen yenilikler neler?  

1- Kullanımı kolay ve kapsamlı tasarımıyla Ana Sayfa penceresinde dokuz ilgi alanınıza kadar içerik seçebilirsiniz. Böylece pürüzsüz raf sistemiyle sizin için en önemli olan konuları takip edebilirsiniz.  

2- Ana sayfaya ilgilendiğiniz birşeyi eklediğinizde, Flipboard o konuyla ilgili güvenilir kaynaklardan alınan hikayelerden oluşan, otomatik olarak güncellenen ve topluluğumuz tarafından okunup paylaşılan bir dergi oluşturur.  

3- Flipboard’da halen kendi dergilerinizin kürasyonunu yapabilmenizin yanı sıra otomatik olarak güncellenen özel bir dergi yaratarak herhangi bir kaynak, kişi, yayımcı veya hashtag’in içeriklerini takip edebilirsiniz.  

4- Yarattığınız tüm dergileri profil alanınızda, avatarınızın arkasında sağ üstte, Flipboard’da takip ettiğiniz diğer herşeyle birlikte bulabilirsiniz.  

5- Genel arama seçeneği de artık profil ikonunuzun içerisinde bulunmaktadır. Arama ile Flipboard’da istediğin herhangi birşeyi aratabilir, İçerik Rehberinizi değiştirebilirsiniz.  

6- Flipboard’da ne kadar çok vakit geçirirseniz, tecrübeniz o kadar iyileşir: algoritmamız neleri takip ettiğiniz, neleri sevdiğinizi ve dergilerinize eklediğinizi öğrenir. Müthiş içerikleri beğenmeniz arkadaşlarınızın ve sizi takip edenlerin de o içerikleri keşfetmesine yardımcı olur. 

Sayfa Yükleniyor...