Kamu kurumlarına ücretsiz siber güvenlik eğitimi

Siber saldırıların son zamanlarda iyice yoğunlaştığı bir gerçek. Boğaziçi Üniversitesi Kamu kurumlarının siber direncini artırmak için ücretsiz bir eğitim düzenliyor.

Haberler 23.03.2017 - 10:25

Kamu kurumlarına ücretsiz siber güvenlik eğitimi
Eğitmenler ise Doç. Dr. Bilgin Metin ve BÜSİBER danışmanları Fatih Emiral ve Kaya Kazmirci olacak. 
Eğitmenler ise Doç. Dr. Bilgin Metin ve BÜSİBER danışmanları Fatih Emiral ve Kaya Kazmirci olacak. 

24-26 Mart 2017 tarihleri arasında Bilgi Sistemleri Araştırma Merkezi bünyesindeki BÜSİBER (Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi) İstanbul'daki belediye, devlet hastane ve üniversiteleri siber olaylara müdahale ekipleri (SOME) birimlerinin yeterliliğinin artırılması amacıyla “SOME kapsamında ISO27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi” başlıklı Katılım sertifikalı bir eğitim düzenliyor.  

BÜSİBER Kamu kurumlarına yönelik İlk etkinliğini Ankara'da 24-26 Şubat 2017 tarihlerinde Bilgi Teknolojileri ve İletişimi Kurumu'nun (BTK) katkılarıyla BTK merkez binasında düzenledi. Bu etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanından katılım gerçekleşti. 

İstanbul’daki ücretsiz SOME eğitimlerinin ikinci bacağına belediye, devlet hastane ve üniversiteleri SOME birimleri davet ediliyor. 

Doç. Dr. Bilgin Metin, diğer kamu kurumlarına kontenjan kalırsa yer verilebileceklerini ve 190 kişilik salon kapasitesini göz önüne alarak başvuru sırasına göre katılımların değerlendirileceğini söyledi  

Ayrıca Doç. Dr. Metin, kamu eğitimlerinin yanı sıra daha önce BÜSİBER 16-20 Ocak 2017 tarihlerinde öğrencilere yönelik ücretsiz BÜSİBER Kış Kampı ve yeni mezunlar için 9-12 Şubat 2017 tarihleri arasında ücretsiz adli bilişim kampı düzenlediklerini de belirtti. 

Sayfa Yükleniyor...