Kasada bekleme dönemi sona eriyor (Teknoloji haberleri)

ABD'li süpermarket zinciri Walmart, mağazalarında müşterilerinin kasada sıra beklemeden alışveriş yapabilmesini sağlayacak hizmetini devreye soktu.

ntv.com.tr 28.02.2017 - 13:16

kasa.jpg

Walmart'larda eczane ve para servisleri birimlerini kullanan müşteriler, artık kasalarda sıra beklemeyecek. 

Akıllı telefonlara yüklenen bir uygulama ile kişisel bilgilerini kullanarak alışveriş yapan müşteriler, fatura, garanti belgesi gibi evrak işlemlerini de online olarak gerçekleştirebilecek. 

Starbucks, Dunkin' Donuts ve Chipotle gibi mağaza zincirlerinin öncü olduğu bu uygulamayla kasalarda birikmenin engellenmesi, çalışan ve müşterilerin zaman kaybının önüne geçilmesi herdefleniyor. 

Şirketten yapılan açıklamaya göre müşteriler uygulamayı yükledikten sonra bilgilerini girerek birkaç adımda alışverişlerini tamamlayabilecek. 

Walmart uygulamasını açan müşteriler "Satın alma için hazır" bölümüne tıkladıktan sonra, PIN kodu ya da parmak izi yöntemini kullanarak akıllı telefonlarının kamerasını açacak. 

Kamerayla ürünün kodu tarandıktan sonra ödeme işlemi uygulamadaki kişisel bilgilerle eşleştirilerek ödeme tamamlanacak. Bu işlemlerde ödeme yöntemi olarak Walmart Pay ve eReceipt kullanılabilecek.

Mart ayında yürürlüğe girecek uygulamanın gelecek sonbahara kadar 4 bin 700 Walmart mağazasında kullanılması bekleniyor. 

Walmart uygulaması, iOS ve Android platformlarında 26 milyon kişi tarafından kullanılıyor. 

Sayfa Yükleniyor...